Сб, 4 Січ 25
7.4°C

Активні громадяни встановлюють дитячі майданчики в Музиківці та Білозерці

life 01 Вересня, 2017

В Музиківці та Білозерці наразі впроваджуються проекти активних громадян, які в травні отримали фінансування  від Британської ради через Фонд «Об’єднання».

Про те, як все відбувається, розповідають ініціатори проектів.

Про перебіг проекту «Децентралізація дитячих майданчиків в Музиківці» розповідає Людмила Погрібна: «Тривалий час в Музиківці дитячі майданчики були лише на території школи та ясла-садку, траплялися особисті, але жодного вуличного. Наше село досить велике і щоб дістатися до найближчого майданчика деяким  мамам з малими дітьми потрібно пройти до чотирьох кілометрів та витратити більше години часу. Основна причина не у відсутності бажання,  а у недостатності коштів батьків  для створення гідного, безпечного і цікавого місця для гри та розвитку дітей.

Минулого літа  батьки дітей з віддалених районів власними силами без допомоги держави чи органів місцевого самоврядування ініціювали створення двох майданчиків. Вони мають різну територію та кількість ігрових об’єктів в залежності від кількості та середнього віку дітей. Але це вже великий прорив у питанні «децентралізації» дитячого дозвілля. Квартальний комітет вулиць Тваринників та Теплична за минулий рік залучив для створення дитячого майданчика більше 5000 гривень, не враховуючи роботу, власний інвентар та креативні ідеї батьків. Тут є гойдалка, гірка, огорожа, встановлені пісочниці з колес та інший елементарний інвентар.  

Майданчик по вулиці Смішко простіший, але має великий потенціал – вже залучено близько 2000 гривень, територія огороджена вкопаними колесами, є пісочниця та ігрові машинки.  Восени батьки та діти, які проживають по вулицях Херсонській та Пролетарській, обрали місце та узгодили його з сільською радою, почали збір коштів, але не встигли розпочати діяльність зі створення майданчику до початку холодів. На створених  дитячих майданчиках не зважаючи на бідність асортименту ігрових об’єктів постійно грають діти різного віку, батьки з меншими дітьми приходять в однаковий час, щоб не лише діти пограли між собою, а й молоді мами могли порадитися, поспілкуватися та відволіктися від домашніх турбот.

В рамках проекту «Децентралізація дитячих майданчиків» ми отримали менше 15000 гривень від Британської ради і вже залучили більше 6000 грн від батьків та місцевих підприємців. За ці кошти спільно розробили та виготовили три однакові багатофункціональні дитячі комплекси, оснащені різними цікавими елементами. Створений комплекс включає в себе рукохід, стінку для лазіння, канатні сходи, канат та простір де можна прилаштувати інше спортивне чи ігрове обладнання в залежності від середнього віку дітей кожного окремого майданчика.

Проект готували лише на три майданчики, але змогли розділити ту зовсім невелику фінансову підтримку ще на два. Це стало можливим завдяки колосальній допомозі та залученості батьків. Кожен з майданчиків вже пережив ряд суботників і манить дітей яскравими барвами,  цікавим інвентарем та новими іграшками. Дякую чудовим мамам, хрещеним мамам, тіткам, татам, бабусям та дідусям за чудові місця дозвілля для наших дітей».

«В Білозерці в рамках проекту «Добродвір для малюків» теж буде встановлено дитячий майданчик. Це стало можливим завдяки співпраці ОСББ «Добродвір» з громадською організацією «Білозерський центр регіонального розвитку» – розповідає Елла Петренко, голова організації. –  У минулому році в Білозерці по провулку Торгівельному з’явилася новобудова – законсервовану будівлю перебудували на житло. Завдяки довгостроковим кредитам від Фонду індивідуального будівництва на селі 28 молодих сімей з дітьми отримали власне житло. Подвір’я цієї новобудови досі схоже на будівельний майданчик – адже в  квартирах тривають внутрішні ремонтні роботи. На вулиці для дітей немає облаштованого місця для ігор та відпочинку. В рамках даного проекту спільними зусиллями мешканців ОСББ планується облаштувати дитячий майданчик. Для виготовлення майданчику з коштів гранту передбачено 14 900 гривень, а 15 400 гривень – це внесок мешканців для встановлення огорожі та лавочок. Важливо, що  люди власними зусиллями облаштують дитячий майданчик, це забезпечить його збереження у належному вигляді в майбутньому, вони дбатимуть про чистоту та порядок, доглядатимуть за висадженими рослинами. 

Результат даного проекту для інших ОСББ стане наочним прикладом громадської активності, коли люди бачать результат своєї спільної роботи, це надихає їх, дає поштовх до наступних акцій, проектів соціальної дії, які вирішують їх проблеми, люди проявляють активну громадянську позицію, цікавляться життям громади та бажають на нього впливати, приймати в ньому участь.  Інформування про проект сприятиме тому, що ми привернемо увагу громади та влади до нових механізмів вирішення спільних проблем».