Ср, 8 Січ 25
8.7°C

Готуємось до зими

Наталія Свирида 25 Серпня, 2022

Через збройну агресію росії та руйнування ворогом інфраструктури нашої держави, на українців чекає складна зима. Тож готуватися до опалювального сезону потрібно вже зараз. З чого починати та про що подбати в першу чергу, читайте далі:

 

Утеплюйте будинок

Тому, хто подбав про утеплення будинку до початку війни, сьогодні трохи легше. Іншим же – потрібно оцінити свої фінансові можливості і вжити усі можливі заходи, які допоможуть зберігати тепло взимку. Це можуть бути заміна старих вікон, зовнішнє утеплення фасаду будинку і просто теплоізоляція вікон з допомогою плівки. Якщо немає можливості утеплити всю квартиру, зробіть теплою бодай одну кімнату (краще, якщо це буде та кімната, у якій у вас взимку зазвичай найтепліше) або навіть один кут у кімнаті.

Зберегти тепло також допоможуть теплі пледи та ковдри, якими можна не тільки вкриватися та укутуватись, але й завішувати ними вікна для зменшення втрат тепла, стелити на підлогу. Не забувайте і про спальні мішки – дуже зручна річ. Запасайтеся свічками, сірниками, запальничками, ліхтариками та батарейками. Тим, хто мешкає в приватному секторі, в ідеалі потрібно мати все: генератор, твердопаливний котел, дрова, солярку.

 

Одягайтеся правильно

Правильний одяг – це головна складова «утеплення» взимку. Пам’ятайте, що краще гріє багатошаровий одяг, тому, окрім зимових курток, потрібно запастися теплими светрами та вовняними безрукавками. Також подбайте про тепле взуття та устілки з підігрівом. Можна купити устілки на акумуляторі або хімічні. Крім того, у нагоді стане тепла білизна, включаючи колготи або легінси для жінок та кальсони для чоловіків. Подбайте заздалегідь про теплі спортивні костюми, флісовий одяг, вовняний або хутряний жилет, теплі шкарпетки, теплі домашні тапки і навіть в’язані шапки.

 

Запасіться ліками і продуктами

Прохолодна пора – період загострення сезонних хвороб, тож варто подбати про мінімальний запас ліків (жарознижувальне, противірусне, знеболювальне, пластир та інше). Запас ліків має бути як мінімум на два-три тижні, і по можливості його варто регулярно оновлювати.

Крім того, в умовах війни, варто подбати про запаси продуктів  з тривалим терміном зберігання. Заморожені, сушені та консервовані заготовки, крупи, макарони, печиво, сіль, цукор – всім цим можна і потрібно запастися на зиму. Важлива частина продуктових запасів – це їжа, готова до вживання: хлібці, сухарі, печиво в пачках, сало, гірчиця (або будь-який улюблений соус у м’якій упаковці з кришкою, що закручується, консерви, мед, цукерки, цукати, горіхи і насіння, каші і супи швидкого приготування. Крім того, необхідно запастися їжею для домашніх улюбленців, запасів має бути мінімум на два, а то й на три тижні.

 

Подбайте про красу і порядок

У вашій оселі повинні бути запаси миючих засобів, прального порошку, мила, шампуні, туалетного паперу на один-два місяці. Купіть заздалегідь і відкладіть крем для обличчя та для рук, гігієнічну помаду (чоловікам – набір для гоління), та й взагалі мінімальний набір звичної для вашої родини косметики.

 

Відволікайтеся

Майже у кожного з нас є хобі. В умовах війни – це чудовий заспокійливий засіб, тож знаходьте час для улюбленого заняття і відволікайтеся від тривожних думок. Любите в’язати – потурбуйтеся про нитки та спиці, захоплюєтеся літературою – подбайте про цікаві книги, розгадуєте кросворди – запасіться відповідними збірками. Потурбуйтеся і про захоплення дітей, і мова тут не про мобільні телефони…

А головне – подбайте про свою і безпеку рідних. Запасіться терпінням, допоки наші ЗСУ наближають перемогу.

Підготувала Наталія Свирида

Фото – Укрінформ

Наталія Свирида

Статті автора