Вт, 7 Січ 25
8.7°C

100% учнів Музиківської громади охоплені дистанційним навчанням

Наталія Свирида 15 Лютого, 2023

До війни у двох ліцеях Музиківської громади навчалося більше чотирьохсот учнів. У період окупації частина  школярів та педагогічного колективу вимушені були виїхати у більш безпечні регіони України. Деякі учні обрали інші освітні заклади країни з очною або змішаною формою навчання. Більша частина освітянської родини громади перейшла на дистанційне навчання, яке не призупинялося протягом всього періоду окупації.

Як розповіла начальник відділу освіти Музиківської сільської ради Юлія Сальнікова,  наразі дистанційною формою навчання охоплено 387 учнів. 182 дитини знаходиться на території громади, 135 – навчається онлайн в інших областях України, 70 школярів виїхали за кордон, де поєднують очне навчання у місцевих закладах освіти та дистанційне навчання у ліцеях Музиківської громади.

У період окупації на території громади залишалося близько 40% від загальної кількості учнів. Дітям доводилося здобувати освіту потайки від окупантів. Крім того, проблеми у навчальному процесі виникали через перебої з електропостачанням, спричинені  ворожими обстрілами.

Після звільнення правобережної Херсонщини сім’ї з дітьми поступово повертаються до громади, хоча ситуація в регіоні поки що залишається небезпечною.

Що стосується педагогічного колективу місцевих закладів, із півсотні вчителів у громаді сьогодні працює 39. 9 вчителів проводять заняття дистанційно з інших регіонів країни, ще 2 – із закордону. До речі, жоден місцевий педагог не пішов на співпрацю з окупантами.

Музиківські та східненські освітяни вважають, що їм пощастило не лише з патріотично налаштованими колегами, а й зберегти матеріально-технічну базу закладів. До неї окупанти дивом не дісталися. За винятком шкільного автобусу, який російські військові та колаборанти використовували у своїх цілях допоки повністю не вивели з ладу та не покинули у лісосмузі.

Ще до війни сільська рада подала заявку на участь у державній програмі «Шкільний автобус», щоб отримати додатковий транспорт.  Сьогодні ж освітяни лишилися  навіть без єдиного старенького автобусу…

Крім того, враховуючи особливості дистанційного навчання, категорійна частина учнів освітніх закладів громади потребує додаткового технічного обладнання. Наразі благодійники надали 10 планшетів для таких школярів, але, щоб повністю закрити потребу, необхідно ще 31 гаджет. Йдеться про дітей із багатодітних родин, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та ін

Наталія Свирида

Статті автора