
Населені пункти Кізомиського старостату – під постійними ворожими обстрілами
Після звільнення Білозерської громади, Кізомис, Велетенське, Берегове та Гончарне знаходяться під постійними ворожими обстрілами.
Як розповідає депутатка Білозерської селищної ради Ксенія Мішина, до війни у Кізомиському старостаті мешкало 3500 осіб, сьогодні тут залишилося менше половини жителів. Більшість людей виїхали, коли почалися постійні обстріли з боку російських військ.
«Особливо ситуація загострилася після втечі росіян на лівий берег Дніпра. Наші села опинилися «на передовій», оскільки розміщені уздовж берегової лінії. По кілька разів на тиждень нас обстрілюють з мінометів, внаслідок чого зазнають поранень місцеві мешканці, пошкоджуються приватні будинки та лінії електропередачі», – розповіла Ксенія Мішина.
Наразі внаслідок активних бойових дій пошкоджено близько 100 домогосподарств. У Велетенській школі вибуховою хвилею вибило півсотні вікон. Один зі снарядів пошкодив місцевий будинок культури. Також руйнувань зазнали амбулаторія та ФАП.
Через постійні обстріли у старостаті часто виникають перебої з електропостачанням. Проте працівники Херсонобленерго доволі швидко ліквідовують пориви та відновлюють подачу електроенергії. Газопостачання в селах стабільне. Після звільнення Білозерської громади у Кізомиському старостаті відновили мобільний зв’язок українських операторів та інтернет.
Білозерська військова адміністрація налагодила роботу щодо забезпечення мешканців старостату гуманітарною допомогою. Люди у достатній кількості отримують продуктові набори у своїх селах. Двічі на тиждень місцевим мешканцям привозять хліб та консерви від Всесвітньої продуктової програми. Крім того, власники будинків, які зазнали руйнувань, мають змогу отримати буржуйки або електрообігрівачі.
До населених пунктів Кізомиського старостату постійно приїздять волонтерські організації з різних областей. Допомогу надають «Ангели ЗСУ», військові капелани, християнські благодійні організації та інші.
За словами Ксенії Мішиної, з продуктами тут все налагоджено, а от із будівельними матеріалами для ремонту осель ситуація складніша.
«Завдяки допомозі міжнародних донорів мешканці сіл, будинки яких найбільше постраждали, мали можливість отримати брезент, плівку, рейки та дошки, ОСБ плити. Але це для тимчасового вирішення проблеми. Наразі існує велика потреба у шифері – майже 2000 листів. Для ремонту стін необхідні будівельні суміші, цегла, для ремонту дахів – дерев’яні балки», – говорить депутатка.