Музиківська військова адміністрація розподілила дванадцять мільйонів гривень. Куди підуть гроші?
Ми вже писали про додаткові кошти, які Кабінет міністрів розподілив серед громад, які втратили свої податкові надходження через війну. Серед інших додаткове фінансування отримала і Музиківська громада, а саме 12 млн 377,6 тис. грн.
30 березня начальник Музиківської СВА Підгородецький Ігор підписав відповідне розпорядження про внесення змін до сільського бюджету та збільшення його на отриману суму. Нагадаю, що в умовах воєнного стану для забезпечення безперервного та оперативного виконання місцевих бюджетів всі бюджетні рішення затверджуються військовими адміністраціями за поданням місцевих фінансових відділів без їх попередніх розглядів депутатськими комісіями чи відповідною радою. На жаль, колегіальність прийняття рішень не на часі.
Відповідно до оприлюдненого на офіційному сайті документа ці кошти будуть використані крім іншого на наступні потреби:
– 3 млн 454,7 тис. грн на оплату праці з нарахування працівників сільської ради і ЦНАПу;
– 2 млн 400,0 тис. грн на забезпечення виплати заробітної плати з нарахуваннями працівникам закладів дошкільної освіти (оплату простою);
– 2 млн 400,0 тис. грн на забезпечення виплати заробітної плати з нарахуваннями працівникам закладів загальної середньої освіти;
– 1,0 млн грн на поточні ремонти доріг;
– 549,0 тис.грн на оплату праці з нарахуваннями працівників військової адміністрації;
– 500,0 тис.грн – на виплату матеріальної допомоги населенню;
– 447,0 тис.грн на підтримку діяльності Музиківського комунального підприємства;
– 320,4 тис.грн на підтримку діяльності КП «Струмок-2» (Східненський старостинський округ);
– 334,7 тис.грн на організацію медичної допомоги населенню (підтримка КНП “Музиківська амбулаторія ЗПСМ”)
Основна стаття видатків не залежно від напрямку – заробітні плати. Майже дев’ять мільйонів гривень (8 млн 918,7 тис. грн) з отриманих дванадцяти заплановано на оплату праці працівників сільської ради, військової адміністрації, комунальних підприємств, закладів освіти та медицини.
Один мільйон гривень на ямковий ремонт можна використати лише для внутрішніх доріг – саме за них несе відповідальність місцева адміністрація. Згідно з програмою з благоустрою за ці кошти планують відремонтувати в с. Музиківка вулиці Василя Карла та 40 років Перемоги, в селі Висунці вулиці Садова та Українська, в с. Східне вулицю Чорновола. Не може не радувати, що в плані є вулиці не лише центральної садиби, а й менших населених пунктів.
Для мене важливим напрямком, який не має відображення у розподілі є БЕЗПЕКА. Можливо, керівництво розраховує на підтримку міжнародних фондів чи громадських організацій і тому не витрачає “власні” кошти на поточний ремонт укриттів, монтаж системи сповіщення про повітряну тривогу чи придбання захисної споруди для с.Східне, в якому такі відсутні. Або просто подібний запит від населення відсутній через нерозуміння варіантів убезпечення себе під постійними обстрілами.
З повним текстом рішення, додатків та пояснювальної записки можна ознайомитись на сайті громади. На жаль, я не змогла знайти на сайтах Білозерської, Чорнобаївської, Станіславської та Дар’ївської громад оприлюднені рішення про розподіл отриманих додаткових дотацій чи рішень про прийняті бюджети на 2023 рік. Якщо ви знаєте про маршрут до оприлюднених рішень, то обов’язково напишіть в коментарях.
Підготувала Погрібна Людмила