День пам’яті та примирення – нагадування про злочини нацистської Німеччини
8 травня, в День пам’яті та примирення, українці згадують про тих, хто загинув під час Другої світової війни. Ця дата прив’язана до дня капітуляції нацистської Німеччини у 1945 році. Перемогу Антигітлерівської коаліції ціною власного життя наближали й українці.
7 травня у Реймі (Франція) відбулося підписання акту про капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини, але ратифікували його лише 8 травня у Берліні. У багатьох містах Європи та США з цієї нагоди проводилися масштабні святкування.
У 2004 році Генеральна асамблея ООН ухвалила святкувати 8-9 травня як дні пам’яті та примирення, які є днями пам’яті жертв Другої світової війни. В Україні офіційно ці свята запровадили лише у 2015 році в пам’ять про жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасницями Другої світової війни. Головним символом свята став червоний мак.
Другий рік поспіль Україна зустрічає День пам’яті та примирення в умовах війни, яку розв’язала росія. Сьогодні ворог продовжує нищити нашу інфраструктуру, вбивати цивільне населення та завдати непоправної шкоди живій природі.
Наразі ми розуміємо, що українці – частина цивілізованого світу, світу – без тероризму та геноциду. Ми боремося за право на власний вибір та європейські принципи демократії. І саме тому нам не підходить День перемоги в російській версії, вшановувати пам’ять ветеранів маємо по-іншому.
А ще у нас попереду – нова дата святкування, пов’язана із перемогою над росією! Віримо в ЗСУ та добрі новини!