Сб, 19 Кві 25
13°C

Внаслідок підриву Каховської ГЕС могли загинути понад півтисячі жителів Олешок

Наталія Свирида 19 Червня, 2023

Через руйнацію окупантами Каховської ГЕС могли загинути понад 500 жителів тимчасово окупованих Олешок, яких відмовилися евакуювати російські військові.

Про це повідомив Центр національного спротиву.

“Порушуючи усі норми Міжнародного гуманітарного права окупанти залишили місцевих на смерть. Дії росіян щодо цивільного населення мають всі ознаки геноциду”, йдеться у повідомленні.

Військові РФ відмовляли в евакуації місцевим мешканцям, які не мають російського паспорта.

За повідомленням Центру близькосхідних досліджень, на лівобережжі Херсонщини окупанти примушують писати в довідках про смерть людей, які загинули від повені, діагноз інфаркт.

“Росіяни приховують свої злочини на затопленому лівобережжі Херсонщини. Для того, щоби масштаб трагедії не став відомим, окупанти примушують записувати в довідці про смерть людей, які потонули, діагноз інфаркт”, — написав директор центру Сергій Данилов на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією Херсонської ОВА, станом на вечір 18 червня офіційно відомо про загибель 17 людей внаслідок підриву російською армією Каховської ГЕС. 31 жителя області вважають зниклими безвісти.

19 червня рівень води на Херсонщині становить 0,74 метри. Затопленими залишаються 21 населений пункт: 4 на правому та 17 на лівому берегах. На правобережжі під водою 832 будинки.

Фахівці Державної екологічної інспекції, Держводагентства та мобільних лабораторій продовжують досліджувати воду за 10-15 хімічними та фізико-хімічними базовими показниками.  За результатами відібраних 16-17 червня проб у річці Інгулець поблизу села Дар’ївка гранично допустима концентрація завислих речовин перевищена в 1,28 раза, залізу у 2 рази. У Дніпро-Бузькому та Бузькому лиманах перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у воді не встановлено. У деяких пробах, відібраних у річці Дніпро в районі Антонівського залізничного мосту встановлено перевищення органічних речовин за показником біологічне споживання кисню у 2,13 раза та річці Інгулець поблизу села Дар’ївка у 2,4 раза.

Наталія Свирида

Статті автора