Пт, 10 Січ 25
8.6°C

Подати заявку на допомогу постраждалим внаслідок підтоплення можна у будь-якому управлінні соцзахисту

Наталія Свирида 03 Липня, 2023

Постраждалі від підриву Каховської ГЕС можуть подати заяву на отримання одноразової матеріальної грошової допомоги у будь-якому управлінні соціального захисту населення.

Про це у Телеграмі повідомила Херсонська ОВА.

19 червня уряд прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову, відповідно до якої, кожен постраждалий з підтоплених регіонів Херсонської і Миколаївської областей отримає 5 тисяч гривень за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.

Звернутися із заявою до органів соцзахисту необхідно до 31 серпня 2023 року (включно). Отримати кошти можна буде через АТ «Укрпошта» або через установи уповноважених банків з можливістю їх зняття через платіжні термінали.

Обласна влада звертає увагу, що призначення одноразової виплати не здійснюватиметься тим громадянам, які проживали на території підтоплення, але переїхали до інших громад, зареєструвались як ВПО і отримують щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.

Детальніше дивіться в інфографіках та читайте за посиланням.

Мешканці Миколаївської та Херсонської областей, які постраждали від підтоплення внаслідок підриву ворогом Каховської ГЕС, також можуть отримати одноразову грошову допомогу у розмірі  6600 гривень від Міжнародної організації з міграції ООН.

Люди, які з 6 червня виїхали із підтоплених районів тимчасово окупованої території Лівобережжя на підконтрольну Україні територію, також мають право на отримання зазначених вище виплат.

  • За інформацією ДСНС, станом на 3 липня на Херсонщині залишається підтопленим один будинок на правобережжі Дніпра. Від початку доби рятувальники відкачали 1 тисячу 200 тони води з семи підвалів, а також підвезли 38 тон води для населення.
  • Все ще затоплені середмістя та східна частина Голої Пристані. Вода зупинилась на позначці 70 см. У багатоповерхівках немає води, газу, не працює каналізація. У Коханах та Кардашинці підтоплені прибережні зони.
  • Фахівці Державної екологічної інспекції відібрали проби річкової та морської води для аналізу її якості. У ріці Інгулець зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації сухого залишку – 1038,0 мг/дм3. Що в 1,04 раза понад норму. зафіксовано нестачу розчиненого кисню. Показник складає 2,60 мг/дм3 при нормі не менше 4,00 мг/дм3. Нафтопродуктів не виявлено.

Фото: Іван Антипенко

Наталія Свирида

Статті автора