Ср, 1 Січ 25
4.1°C

10 років в’язниці за співпрацю з окупантами отримала мешканка Приозерного

Наталія Свирида 08 Березня, 2024

До 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна засудили мешканку Приозерного Неонілу Щеголь. Під час російської окупації жінка “очолила” Херсонський професійний суднобудівний ліцей.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок Малиновського районного суду Одеси від 21 лютого.
Неоніла Щеголь – уродженка Білозерки, однак проживала у Приозерному. До початку повномасштабного вторгнення жінка працювала завідувачкою гуртожитком Херсонського професійного суднобудівного ліцею. Пізніше вона пристала на пропозицію росіян стати “директором” навчального закладу, захопленого окупантами.
Під час засідання суду колаборантка не визнала свою вину. Вона заявляла, що турбувалась за долю навчального закладу, а росіяни на неї тиснули. Тим не менш, докази та покази свідків говорять про протилежне.
Офіційний директор ліцею повідомив, що 18 серпня 2022 року окупанти провели “збори” ліцею, які він з колегами не відвідував. На зібранні оголосили, що керівницею закладу стала Неоніла Щеголь. Самому директору колаборантка запропонувала обійняти посаду старшого майстра, проте він не погодився.
Зрадниця вимагала у працівників ліцею документи та погрожувала їм розправою зі сторони російських військових. Вона закликала співробітників і далі працювати у навчальному закладі, заявляючи, що “Росія тут назавжди”, а росіяни планують відбудовувати ліцей.
“Директорка” оголосила про початок вступної кампанії до закладу. Учням пообіцяли, що програма залишиться незмінною. Але у новому навчальному році почали викладати російською, а в розкладі з’явились нові “предмети”. Дітей закликали поїхати “відпочивати” до РФ та інших окупованих територій.
Після деокупації Херсона зрадницю затримали. 25 січня 2023 року жінку попередньо ув’язнили.
Щеголь інкримінували ч. 3 ст. 111-1 і ч. 1 ст. 111-2 КК України – колабораціонізм та пособництво державі-агресору. Вирок суду – 10 років в’язниці з конфіскацією майна та заборону протягом 15 років обіймати посади, пов’язані з освітнім процесом.

  • Двох жителів Дар’ївки та Білозерки судитимуть за проведення псевдореферендуму на Херсонщині. Чоловік проводив подворовий обхід домівок у Дар’ївці, агітував людей проголосувати, вів облік тих, хто взяв учать у незаконному референдумі. Цим займалась і жителька Білозерки. Їм загрожує тюремний строк від 5 до 10 років.
  • Мешканку Комишан звинувачують у колабораціонізмі. Під час окупації вона стала “спеціалісткою старостату”. Жінка збирала особисті дані та копії документів жителів Комишан, Зимівника, Приозерного та Благовіщенського, видавала гуманітарну й матеріальну допомогу та пенсії від окупаційної влади.
  • Чоловіку та жінці, які проводили псевдореферендум у Білозерці  Томиній Балці, загрожує до 10 років позбавлення волі.

Наталія Свирида

Статті автора