Ср, 1 Січ 25
4.1°C

Стартував мініакселератор з жіночого підприємництва для жінок Білозерщини

Lu Pohribna 24 Липня, 2024

Практичну роботу програми розпочали з навчального тренінгу в Миколаєві разом з досвідченою тренеркою та підприємицею Світланою Матвєєвою. Навчальний тренінг відбувся в рамках проєкту «Підвищення спроможності жінок Херсонщини», який впроваджується ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» у партнерстві з International Alert за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва. 

 

Протягом трьох днів учасниці мали можливість поглибити свої знання в трьох ключових напрямках:

  • Розвиток підприємницьких навичок: від ідеї до бізнес-плану
  • Цифрові технології для розвитку бізнесу та можливості електронної комерції
  • Управління фінансами та залучення ресурсів для розвитку бізнесу

Тренінг став справжнім джерелом натхнення та мотивації для жінок, допоміг їм знайти нові можливості для розвитку та об’єднання зусиль для створення успішних бізнес-проєктів. Спікерка ділилась власним досвідом, історіями успіху та невдач, щиро розповідала про власні переживання на тернистому шляху бізнесвумен. Крім того, Світлана розповіла як зареєструвати ФОП, самостійно вести бухгалтерський облік, почати продавати на торгівлі на Amazon, створити свій інформаційно-навчальний курс тощо. 

 

Наші учасниці – це жінки та дівчата з Херсонщини, які мріють про власний бізнес. Деякі з них лише наважуються дозволити собі стати самостійною та незалежною, а інші вже самостійно зробили перші кроки та поступово вкладають свій перший прибуток в подальший розвиток та збільшують варіації наданих послуг. Для прикладу, Ольга, яка займається бджільництвом, почала виготовляти свічки з вощини, щоб розширити власний асортимент, а Анна запустила свій магазин побутової хімії в соціальних мережах. 

«Головне – не знецінюйте себе та свій досвід. Керування авто, організація дитячих свят, робота у маленькому магазині, домашнє господарство – це все той важливий досвід, з якого може народитися майбутній бізнес. Найкраще будувати його в тій сфері, де отримуєте задоволення – перетворити своє хобі та пристрасть на джерело доходу», – говорила тренерка учасницям. 

 

Жінки та дівчата розповідали історії свого становлення, побудови бізнесу, виживання в окупації та під обстрілами. В кожної є причини для гордості, бо не зважаючи на всі обставини вони працюють, змінюються, адаптуються, допомагають собі та країні відновитися. Мотивацією та жіночою енергією була наповнена тренінгова зала всі три дні навчання.

 

Учасниці ділились цікавими ідеями – розвиток бджільництва, запуск спортивного клубу, продаж навчального психологічного курсу, агротуризм, організація дитячого освітнього центру тощо. Кожна озвучена ідея має обов’язкову соціальну складову – учасниці думають про відновлення свого рідного регіону, надання якісних послуг, допомогу постраждалим людям з працевлаштуванням чи підтримкою. Тренерка познайомила учасниць з основами ведення бізнесу, розповіла як розвинути підприємницьке мислення та допомогла сформувати навички розробки бізнес-плану. За три дні ідеї «обросли» аргументами, планами, управлінськими рішеннями та прорахунками ризиків.

«Задоволена темою та харизматичною тренеркою. Став чіткішим шлях до здійснення мрії! Маленькі уточнення – скорегували навіть назву ідеї, спростили та окреслили чіткіші  кроки у реалізації задуманого. Дуже корисний тренінг як для новачків, так і для вже діючих ФОПів», – говорить учасниця Світлана.

 

«Бізнес-план, фінансова звітність, касовий розрив, цифрова грамотність – це все хоча і звучить «страшно», але подавалось настільки зрозуміло і просто, що навіть не віриться що так взагалі можливо! За це окреме дякую Світлані Матвєєвій, вона наче рідна і своя людина була для нас на тренінгу, тому все відбувалось легко та весело! Спочатку всі соромилися і нервували, але потім…. Навіть я не боялася запитувати і перепитувати навіть дрібниці і іноді зовсім очевидні речі. На кожне питання отримала відповідь і мотиваційний поштовх», – ділиться враженнями учасниця Ольга. 

 

Великим блоком навчання стала тема цифрових технологій для розвитку бізнесу та використання можливостей електронної комерції для масштабування та просування власного бренду. Для прифронтового регіону цей напрямок може стати рятівним, адже продукт чи послуга знайдуть свого покупця не дивлячись на географію. Онлайн-магазини, освітні платформи, маркетплейси, відеоуроки – можуть стати чудовим доповненням заявлених бізнес-ідей або окремою новою ініціативою.

«Українське прислів‘я говорить: «Добрий початок – половина діла». Дуже вірю в це переконання та тішуся гарним стартом нашого акселератора. Позаду – три дні активної та плідної роботи в колективі сильних та змотивованих жінок та дівчат з деокупованих територій під керівництвом досвідченого тренера Світлани Матвєєвої. Попереду – менторський супровід учасниць, підготовка бізнес-планів, зустріч на пітчингу та фінансова підтримка проєктів. Після знайомства наживо думаю про кожну із  присутніх, вболіваю за їх ідеї, хвилююсь, але вірю, що кожній із них наша програма стане вудочкою, яка допоможе їм здобути власне фінансове благополуччя та успіх», – підсумовує координаторка мініакселератора Оксана Маханько.

 

🔹Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізовують гуманітарну діяльність у 41 країні світу, які постраждали від кризи.