Жертвами шахраїв стали двоє мешканців Білозерщини, які хотіли купити техніку через інтернет
Двоє чоловіків з Білозерки та Киселівки потрапили на гачок кіберзлодіїв, коли збирались купити ноутбук і телефон у інтернеті. Вони перерахували гроші “продавцям”, однак свого товару не отримали.
Про це повідомила поліція Херсонської області у Telegram.
У соціальній мережі житель Білозерки натрапив на оголошення про продаж ноутбука за 22 тисячі гривень. Мешканець Киселівки хотів придбати старенький мобільний телефон за 3,6 тисяч гривень. Чоловіки відправили повну передоплату за товар.
Після цього вони втратили зв’язок із “продавцями”. Техніку потерпілим не надіслали, і кошти їм ніхто не повернув.
Також у пастку інтернет-злочинців потрапила 84-річна херсонка, яку “працівник банку” попросив назвати персональні дані рахунку для оновлення клієнтської бази. Пенсіонерка втратила 17 тисяч гривень. Ще одна 43-річна мешканка обласного центру довірилась “знайомій”, яка попросила у неї у борг 6 тисяч гривень на операцію.
Поліція розпочала провадження за ст. 190 “Шахрайство” Кримінального кодексу України.
Правоохоронці нагадують, що не можна нікому давати свій ПІН-код, номер і термін дії картки. Також не слід вносити передоплату за товар неперевіреним інтернет-магазинам чи продавцям. Якщо шахраям таки вдалося вас обдурити, то негайно звертайтесь за номером “102”.
- Нещодавно росіяни розробили три копії застосунку Резерв+. Усі фейкові сторінки викрило українське Міноборони. Ознакою сайту-підробки є те, що його вебадреса відрізняється від справжньої та закінчується на інші додаткові імена – top, websate, org тощо.
- “Начальниця відділу податкової служби Херсонщини”, яка проживала у Білозерці, підозрюється у державній зраді. Жінці загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. У 2023 році окупанти запропонували їй нову посаду – очільниці відділу ліцензування медичної і фармакологічної діяльності у “міністерстві охорони здоров’я Херсонщини”.
- Суд наклав арешт на нерухомість колаборанток із Музиківки. У однієї жінки арештували квартиру, в іншої – три земельних ділянки. Під час окупації зрадниці організовували псевдореферендум, носили бюлетені та скриньку, агітували людей до голосування.