Бронювання від мобілізації: у Парламенті розглядають три законодавчі ініціативи
Верховна Рада України представила на розгляд три законодавчі ініціативи щодо бронювання працівників від призову. Зокрема, законотворці запропонували такі три варіанти:
- сплата спеціального збору за бронювання працівників;
- бронювання на основі заробітної плати;
- змішана модель бронювання.
Про це повідомила пресслужба апарату Верховної Ради України.
За словами голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, від сплати спеціального збору можна отримати близько 200 млрд грн на рік (понад $4,8 млрд). Ця сума становить приблизно дві третіх усіх коштів, які виділяє держава на закупівлю зброї українського виробництва.
«Це забезпечить і бізнес, і держава, головне – передбачуваність. Бізнес зможе прогнозувати свою діяльність, він буде передбачуваним, запорукою того, що він зможе працювати і надалі. І у держави буде гарантія, що забезпечення наших військових також буде стабільним і безперебійним», – наголосив Наталуха.
Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк зазначив, що Україні необхідно нарощувати власні спроможності з фінансування війни, оскільки міжнародна допомога не збільшуватиметься.
Варто зазначити, що раніше у Верховній Раді зареєстрували два законопроєкти, які пропонують нові правила “економічного бронювання” працівників підприємств. Згідно з цими пропозиціями, організації, що сплачують ЄСВ понад 40 тис. грн та мають понад 10 працівників, зможуть забронювати до 50% призовників, військовозобов’язаних та резервістів.