Як активісти з Крутого Яру підтримують культурне життя
Марина Невгожа керує клубом у Крутому Яру з 2009 року. Приміщення збереглося під час війни, проте давно вже потребує ремонту. Пані Марина живе своєю роботою і намагається проводити різноманітні культурні заходи для всіх категорій місцевих жителів.
“До повномасштабного вторгнення ми у клубі, окрім різних свят, проводили і дискотеки. Звісно, зараз воно не на часі. У нас маленьке село, в якому зараз живе всього 100 осіб, з них – 11 дітей. Більше розраховуємо на малечу. Ось, проводили на День Незалежності літературну акцію – учасники гуртка “Ліра” читали по одному рядочку з вірша. Також у нас є гурток “Умілі рученята”, де робимо різні поробки. Ми також проводимо збори для ЗСУ”, – розповідає пані Марина.
За її словами, дітей треба гуртувати, спілкуватися, організовувати активності в реальному житті. Адже вони через війну навчаються онлайн та часто весь вільний час провадять у віртуальному житті, у смартфонах.
День державного прапора у сільському клубі Крутого Яру
Керівниця клубу розповідає, що нещодавно у селі пройшла акція “Шаную воїнів, біжу за героїв України” до Дня пам’яті захисників та захисниць. У забігу взяло участь близько 20 односельців і серед них було багато дітей.
“Знаєте, я сюди, до клубу, принесла бібліотеку своєї матері. Під час окупації нас просто рятували книжки про кохання – ми з жінками читали любовні романи, щоб відволіктися від усіх жахіть” – розповідає місцева активістка.
Уже після звільнення Крутого Яру в клубі проводили також заходи на підтримку українських традицій, наприклад, святкували Масляну (Колодія).
“В усіх проектах на роботі мене підтримує мій чоловік, дякую йому, бо ця робота – і є моє життя. Думаю, це важливо, щоб такі осередки культури як клуби залишалися в селах”, – переконана Марина Невгожа.
Олена Бджола