Нд, 29 Гру 24
0.8°C

У Станіславській громаді зменшилася кількість птахів: у чому причина?

Lu Pohribna 16 Вересня, 2024

У Станіславській СТГ жорстокі ворожі обстріли привезли до зникнення багатьох видів та поголів’я птахів – як і постійних мешканців, так і тих, що зимують у теплих краях.

Про це у Facebook повідомив сільський голова Станіславської громади Іван Самойленко.

“У селах місцеві жителі перестали помічати горобців, ластівок, шпаків та синиць, на лимані – чайок та диких качок, у скелях – стрижів та ракш. У приватному секторі тепер дуже рідко трапляються звичайні та дикі голуби”.

На лимані все ще проживають пелікани та баклани. Однак багато цих пташок переселились у більш тихі місця, де не чутно постійних вибухів.

Російські удари вплинули і на стан водойм. Кількість рибних запасів зросла через практичну відсутність активності рибалок. Різновидів популяції у Станіславській громаді стало більше, оскільки багато видів риби перемістились до Дніпровського лиману після підриву окупантами Каховської ГЕС.

Загалом після того, як російські війська знищили Каховське водосховище, близько 160 тисяч птахів перебувають під загрозою зникнення. Це види, які в основному гніздились там – чапля жовта, ремез звичайний тощо. Плавні відновлюються досить швидко, а от з лісами усе складніше – часті пожежі, що розпочинаються після обстрілів, знищують дерева. Тому у лісових зонах зміниться видовий та кількісний склад птахів. 

«Рівень води піднятий +12 см відносно 2022 року, течія збільшена у різниці відбору води до Північно-Кримського каналу та Каховського магістрального каналу. Рівень сірководню знизився до мінімуму. Поповнились різновиди водоростей у воді, з’явились нові види, яких раніше не було, планктон став густішим та чистим від промивання збільшеною течією води», – додав очільник громади.