Ср, 1 Січ 25
4.1°C
Фото з доступних джерел

НМТ-2025: які зміни чекають на цьогорічних одинадцятикласників

Наталія Свирида 09 Листопада, 2024

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який затверджує умови вступної кампанії до вищих навчальних закладів у 2025 році.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Тож цього навчального року, як і минулого, випускники не проходитимуть підсумкової атестації, а лише перевірятимуть свої знання на НМТ.

Відповідно до закону, державну підсумкову атестацію учні проходять після кожного циклу середньої освіти, тобто після початкової, базової та старшої школи. Варто зазначити, що до ковідного карантину одинадцятикласники писали тест ЗНО. Його результати зараховували для випуску зі школи як ДПА і для вступу до університетів. Тепер випускники шкіл — ті, хто планує вступати до університетів, — складають лише НМТ.

Національний мультипредметний тест передбачатиме три обов’язкові предмети — українську мову, математику, історію України. Плюс один предмет здобувачі освіти обиратимуть самостійно, зокрема: українську літературу, іноземну мову, біологію, фізику, хімію або біологію. Під час реєстрації учасники мають зазначити предмет на вибір, який вони бажають складати.

Новацією цього року є те, що в тесті з історії будуть завдання за весь курс, на відміну від НМТ 2024 року. Тож цьогоріч питання з історії України стосуватимуться не 500 років, а фактично 2000 років. Тобто починаючи зі скіфів та сарматів, а не з козаків. До слова, у 2022 році тестування охоплювало 100 років нашої історії, у 2023–2024-му – 500 років.

Щодо української мови, то питання на НМТ будуть сформульовані вже відповідно до нової редакції українського правопису, адже термін адаптації нового правопису на цей час уже закінчився.

Як зазначається у виданні “Експрес”, вперше за роки повномасштабного вторгнення правила вступної кампанії визначені за пів року до неї, а не за два місяці, як це було раніше. Отже, вступники вже знають і розуміють, до чого їм готуватися та що саме треба повторювати і вчити.

 

Наталія Свирида

Статті автора