Сб, 4 Січ 25
7.4°C

Чим громади Білозерського району можуть зацікавити інвестора?

Ella 20 Березня, 2018

З точки зору інвестиційної привабливості Білозерщина має багато переваг: родючі землі, вигідне транспортне сполучення, південні сонце і вітер, лиман і річки. Про інвестиційний потенціал району і пріоритетні напрямки розвитку інвестиційної діяльності у 2018 році ми поспілкувалися з головою райдержадміністрації Віктором Романовим:
Останніми роками на Херсонщині пожвавився розвиток сонячної енергетики. У минулому році одна з таких станцій з’явилася поблизу Білозерки. Які плани на 2018 рік?
– Степова частина Білозерського району несе в собі вітроенергетичний і сонячний потенціали, що дає можливість розглядати її як перспективну для розміщення об’єктів генерування електричної енергії з використанням вітроелектричних установок і сонячних фотогальванічних електростанцій. Протягом 2018 року на території району заплановане будівництво декількох об’єктів відновлювальної енергетики.
Розпочато будівництво фотогальванічних електростанцій з використанням енергії сонця у Киселівці (25,6 га, потужність – 15 МВт, орієнтовна вартість – 15 млн. дол.) і Миролюбівці (17,1 га, потужність – 9 МВт, орієнтовна вартість – 10 млн. дол.). Інвестор – ТОВ «Енерджі ПРО».
Триває оформлення документації і громадське обговорення будівництва фотогальванічних електростанцій у Чорнобаївці (13,5 га, потужність – 9 МВт, орієнтовна вартість – 10 млн. дол.) і Понятівці (31,2 га, потужність – 15 МВт, орієнтовна вартість – 15 млн. дол.). Інвестори – ТОВ «Ренджи Татарбунари» і ТОВ «ГУД ЕНЕРДЖИ»
У стадії розробки проектної документації «сонячні» проекти у Федорівці, Інгульці і Широкій Балці. Відповідні проектні пропозиції вартістю від 10 до 15 млн. дол. зацікавили інвестора «Таврія Енергобуд».
Сьогодні Білозерський район пропонує інвесторам 120,04 га вільних земельних ділянок під інвестиційні «сонячні» проекти у Білозерці, Правдиному, Посад-Покровському, Токарівці, Станіславі, Музиківці і Зорівці.
Минулий рік запам’ятався інвестиційним проектом будівництва Дніпро-Бузької вітрової електростанції на території Олександрівської сільської ради. На якій стадії його реалізація сьогодні?
– На даний час проект, вартістю 150-170 млн. євро, проходить аудит ЄБР, початок будівництва запланований на серпень-вересень. Заплановано встановлення 33-х вітрогенеруючих установок потужністю 110 МВт. Кількість новостворених робочих місць після закінчення будівельних робіт – 25.
Подальший розвиток сільського господарства неможливий без відновлення зрошення. Чи готові інвестори вкладати у цю справу гроші?
– У 2018 році зрошення заплановано відновити на площі 1418 га на загальну суму 2,8 млн. дол. Зокрема, у 35 га – у Кізомиській сільраді, 32 га – у Широкій Балці, 250 га – у Посад-Покровському, 10 га – у Станіславі, 1000 га – у Киселівській сільраді і 91 га – у Музиківській ОТГ. До речі, в інвестиційному резерві району – 48,6 тис. га для вирощування продовольчого зерна і 2,3 тис. га для вирощування овочів.
Окрім вирощування сільгосппродукції, ми пропонуємо інвесторам шість вільних ділянок загальною площею 108,3 га під будівництво ферм для вирощування 50 тис. голів ВРХ у Розливі, Олександрівці, Правдиному, Миролюбівці, Молодецькому і Посад-Покровському.
Білозерський район має не тільки великий агрономічний потенціал, а й вигідне географічне розташування. Саме ці фактори зацікавили «Першу зернову компанію». Розкажіть про цей інвестиційний проект більш детально.
– Вдосконалення вже існуючої логістичної інфраструктури для транспортування, складування, реалізації і переробки сільськогосподарської продукції є невід’ємною складовою для збереження врожаю та отримання максимальних прибутків від реалізації продукції.
У поточному році запланована реалізація проекту ТОВ «Перша зернова компанія» в Чорнобаївці, на 152-ому км залізничної дороги Одеса-Херсон. Завдяки проекту може з’явитися понад 450 нових робочих місць. Компанія планує виробництво комбікормів (60 т/год.), будівництво зерносховища на 110 тис. тон, цеху зниження гіркоти сої (30 т/год.), цеху з виробництва преміксів (5 т/год.), пункту приймання/відвантаження зернових на залізничний транспорт. Вартість проекту – понад 700 млн. грн. На даний час він проходить експертизу.
Ще одна інвестиційна перевага Білозерщини – прилиманна зона. У районі є майданчик для будівництва порту в Олександрівці. Термінал зможе приймати всі культури і забезпечуватиме перевезення сільгосппродукції Дніпром і Південним Бугом.
Для створення сприятливого інвестиційного клімату необхідно вирішити питання із транспортним сполученням. На превеликий жаль, деякі дороги в районі знаходяться у критичному стані.
– У 2017 році виготовлено три проекти вартістю 109,8 млн. грн., у 2018 році заплановане будівництво доріг загального користування протяжністю 19 км. Першочергово – дорога Розлив-Надеждівка протяжністю 8 км і вартістю 56 млн. грн. Також запланований ямковий ремонт доріг на суму понад 4 млн. грн.
Не менш перспективний вектор інвестиційного розвитку району, враховуючи розташування частини населених пунктів на березі водойм, – розвиток туризму.
– Сьогодні у районі діють три комфортабельні заклади, які надають комплексні види відпочинку – комплекс рибалки і відпочинку «Дельта Дніпра» у Дніпровському, садиба зеленого туризму «Рибальський стан» у Велетенському, риболовля та еко-клуб «Саваж» у Кізомисі. І це не межа у розвитку рекреаційної зони.
Кожна сільська рада готова до впровадження інвестиційних проектів, адже від цього залежить розвиток громади, зайнятість населення, наповнення місцевих бюджетів і покращення інфраструктури населених пунктів. Спільно із райдержадміністрацією підготовлено десятки проектів, які охоплюють різноманітні сфери життя громад. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми реалізуємо заплановане!
Дякую за розмову.

 

Джерело: “Придніпровська зірка”