Сб, 4 Січ 25
7.4°C

Не всі творчі колективи району підтвердили свої звання «народний» і «зразковий»

Ella 22 Березня, 2018

17 березня на базі Білозерського районного Будинку культури відбувся перегляд аматорських колективів на підтвердження звання «народний» та «зразковий». Всього у районі працює 14 колективів, що носять почесні звання.

Народний фольклорний колектив «Світанок» Токарівського сільського Будинку культури (кер. Л.Тищенко) представив доволі цікавий автентичний репертуар з гарним заспівом та виводом, який здійснювала одна і та ж виконавиця. Дещо слабше своїх можливостей був кантовий унісон у гуртовому співі. У колективі помітно зменшилася кількість учасників, певний час у ансамблі була молодіжна група, чомусь у перегляді приймали участь всього 6 учасниць.

Виступ народного ансамблю народної пісні «Велетняночка» Велетенського сільського Будинку культури (кер. М.Буднік) не зовсім відповідав направленості колективу народної пісні, як у підборі репертуару, так і в манері виконання. Альтова група не мала глибокого грудного резонатора, звучання – дещо горловим звуком. Загальний тембральний ансамбль відсутній, у середніх голосів – не завжди точне інтонування, репертуар підібрано як для вокального ансамблю.

У хоровому колективі Станіславського СБК (кер. заслужений працівник культури України В.Гребенюк) почувалася злагоджена хорова манера, добра динаміка, довгий звук на ланцюговому диханні, легато, фраза, динамічні відтінки, але місцями у сопрано – відкритий звук, порушення темпоритму, відсутність грудного альтового тембру у загальному ансамблі хору.

Хоровий колектив Олександрівського СБК (кер. В.Гребенюк) повноцінно не укомплектовано, що не дає змоги яскраво та гармонійно розкрити творчі можливості колективу. У виступі превалювала більше побутова манера співу, без певних динамічних відтінків, без почуття гармонійного поєднання голосових партій, чоловіча група взагалі не прослуховувалась. Жіноча група хору досить органічна та артистична і в манері пристойно рухається на сцені.

Народний вокальний ансамбль «Ольвія» (кер. В.Гребенюк) було представлено учасниками Станіславського хорового колективу у кількості 11 чоловік, що викликало здивування, бо ансамбль «Ольвія» – це вокальний колектив, у якого має бути інша виконавська манера, репертуар, сценічний костюм, хоча у поданій документації на колектив представлено репертуар і костюм вокального ансамблю. Репертуар, що показав у виступі колектив, не відповідає його направленості, взагалі відсутній загальний та тембральний ансамбль, криклива співацька манера, неточне інтонування, відсутність образу та динаміки у виконанні.

Виступ народного хору «Калиновий цвіт» Чорнобаївського СБК (кер. заслужений працівник культури України М.Варгун) справив приємне враження. Колектив добре укомплектований, хорові партії врівноважені, гарна динамічна культура та загальний хоровий ансамбль, грамотно підібраний репертуар, хоча дещо замало було чоловічої групи хору.

Добрим був виступ народного тріо «Мальви» Чорнобаївського СБК (кер. О.Швець). Чистота інтонування, злагодженість голосів, цікавий репертуар, м’яка манера та добра динаміка сприяли гарному враженню.

Виступ народного вокального гурту «Гармонія» Чорнобаївського СБК (кер. заслужений працівник культури України В.Татарінов) завжди радує глядача своєю творчістю. На перегляді було представлено досить цікаву програму, у доброму загальному ансамблі, приємним акордовим строєм, хоча дещо низько позиційно прозвучали чоловічі голоси, та місцями голосною була фонограма супроводу.

Учасники народного оркестру народних інструментів (кер. О.Ляшевська) – викладачі дитячої музичної школи Білозерської об’єднаної територіальної громади, тож про технічну сторону виконання багато не скажеш. Виконання творів дуже інтелігентне, вдумливе, з глибоким відчуттям твору, динамічне в кожному музичному такті та фразі. Спостерігається велика повага до солістки оркестру, це насамперед динаміка, відчуття голосового матеріалу. Чітко, органічно виділено кожну музичну партію, музичні соло. Репертуар різноплановий. Але колектив мало приймає участь у різноманітних обласних культурно-мистецьких заходах області. Рекомендовано взяти участь у фестивалі-конкурсі народного музикування «Чумацький шлях». 

Зразковий духовий оркестр Станіславської дитячої музичної школи, (кер. О.Пихтін) знаходиться на хорошому технічному рівні, музичні твори виконані чітко, сміливо, з особливим відчуттям твору. Музичні фрази відпрацьовані, кожна оркестрова група в ансамблевому звучанні, тембр та динаміка відпрацьовані. Рекомендовано відпрацювання «крокової» гри для участі у марш-парадах та фестивалях під відкритим небом.

Представили свої творчі здобутки учасники народного ансамблю народних інструментів «Колорит стиль» Станіславської дитячої музичної школи, (кер. Л.Корнієнко). Професійна, технічна, динамічна гра, цікаві обробки музичних творів, неординарність виконання, особливе відчуття ритму. Репертуарний матеріал своєрідний, різноплановий та різножанровий. 

Зразковим хореографічним колективом «Фієста» дитячої музичної школи Білозерської об’єднаної територіальної громади (кер. І.Горєєва) на огляд були представлені чотири хореографічні авторські номери для дітей різних вікових категорій. Колектив працює у різних танцювальних видах та жанрах хореографічного мистецтва. Керівник від танцівників домігся ансамблевого виконання номерів, дітьми витримані просторові малюнки і технічно відпрацьовані танцювальні рухи. Колектив є постійним учасником різноманітних фестивалів та конкурсів як в області, так і за її межами.

Зразковий хореографічний колектив «Ерідан» Киселівського СБК (кер. Я.Шкробато) на огляд представили теж чотири номери у стилі contemporary dance, та folk українського і російського танцю. Також колективом були представлені різні хореографічні форми від масового танцю до дуетного. Діти різних вікових груп виконали всі поставлені керівником завдання та задачі. 

Зразковий хореографічний колектив «Меріданс» Станіславської дитячої музичної школи (кер. А.Нефьодова) представив шість номерів: народного танцю, естрадного, contemporary dance, та folk українського і іспанського танцю. Група дітей старшого віку відтворювали номери з віртуозною технікою виконання, підтримками та складними хореографічними зв’язками та комбінаціями. Діти молодшого та шкільного віку відтворювали хореографічні малюнки, дотримуючись лексичної, просторової естетики. Авторською хореографією керівник відтворює свої творчі пошуки і втілює нові педагогічні ідеї. 

Хореографічний колектив «Креатив-денс» Чорнобаївського СБК на огляд представив три хореографічні композиції. В результаті попередньої співпраці з фахівцями ОЦНТ, керівники колективу звернули увагу на побажання та зробили певні коригування. Необхідно звернути увагу на поєднання різного музичного матеріалу один з одним, доповнити хореографією фінальні частини номерів, уважніше підбирати костюми в номерах для різних груп дітей, які в танці несуть та відображають різні образи, бажано заповнити паузи, які зустрічаються в номерах, а також звернути увагу на статичність малюнків в певних місцях танцювального номеру. Рекомендовано брати участь у більшій кількості конкурсів та концертів, популяризувати хореографічне мистецтво на оглядах, фестивалях та інших заходах різного рівня. Тому, при належній та якісній роботі, при достатньому рівні виконавської майстерності та при жанровій та стилістичній різноманітності у репертуарі, колектив може претендувати та мати звання «зразковий».

Оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації

підтвердити звання «народний» і «зразковий» наступним колективам:
хоровому колективу «Калиновий цвіт» КЗ «Будинок культури» с.Чорнобаївка (кер. заслужений працівник культури України Михайло Варгун);

вокальному ансамблю «Гармонія» КЗ «Будинок культури» с.Чорнобаївка (кер. заслужений працівник культури України В’ячеслав Татарінов);

вокальному жіночому тріо «Мальви» КЗ «Будинок культури» с.Чорнобаївка (кер. Ольга Швець);

вокальному ансамблю «Велетняночка» Велетенського БК (кер. Микола Будник);

фольклорному колективу «Світанок» Токарівського БК (кер. Любов Тищенко);

оркестру народних інструментів Білозерської музичної школи Білозерської ОТГ (кер. Олена Ляшевська);

хореографічному колективу «Фієста» Білозерської музичної школи Білозерської ОТГ (кер. Ірина Горєєва);

ансамблю народних інструментів «Колорит-стиль» музичної школи Станіславської ОТГ (кер. Любов Корнієнко);

духовому оркестру музичної школи Станіславської ОТГ (кер. Олег Пихтін);

хореографічному колективу «Міріданс» музичної школи Станіславської ОТГ (кер. Анастасія Нефьодова;

хоровому колективу БК Станіславської ОТГ (кер. заслужений працівник культури України В′ячеслав Гребенюк);

хореографічному колективу «Ерідан» Киселівського СБК, (кер. Яна Шкробато) за підсумками обласного хореографічного конкурсу ім.Т.Ерліх «Весняний розмай»;

Залишити на повторний перегляд до жовтня поточного року:
хоровий колектив Олександрівського БК (кер. заслужений працівник культури України В′ячеслав Гребенюк);

вокальний ансамблю «Ольвія» БК Станіславської ОТГ (кер. заслужений працівник культури України В’ячеслав Гребенюк).