Сб, 4 Січ 25
7.4°C

Команда «Профі-Step» запрошує до мандрівки Білозерщиною

Nataliya Yshko 12 Вересня, 2018

 

28 серпня 2018 року Білозерська команда «Профі-Step», учасники проекту «ПрофіКемп», не тільки визначилася з туристичним маршрутом, але і побували на чудовій екскурсії  Білозерщиною.  Краєзнавці відвідали найцікавіші та найпривабливіші туристичні об’єкти за наступним маршрутом: Олександрівка, Станіслав, Щирока Балка, Софіївка, Томина Балка, Білозерка.

Учасники проекту відправились у дорогу разом із своїми керівниками і наставниками бібліотекарем Білозерської районної бібліотеки Макаренко Оленою Олександрівною та Колєсніченко Людмилою Олександрівною,вчителем історії Велетенської ЗОШ IIII ступенів (головні екскурсоводи).

Учасники спочатку завітали до омріяного села Олександрівка, де усіх привітно зустріла учениця та «президент» Олександрівської ЗОШ IIII ступенів Войтович Іванна. Дівчина розповіла про історію виникнення села та про героя АТО Жекова Максима Петровича, який загинув під Ілловайськом. На честь загиблого уродженця Олександрівки у селі встановлено пам’ятний бігборд.

Привітно зустріли учасників проекту і вчителі Олександрівської ЗОШ  IIII ступенів (історії –Маковецький Ю.Г., біології – Булега Л.В, географії – Башло С.О.) та завідувачка Олександрівською с/б Пекалюк С.І. 

Вчитель біології Булега Людмила Вікторівна та вчитель географії Башло Світлана Олександрівна запросили дітей на еко-тур у ландшафтний заказник «Олександрівський», розміщений на знаменитих олександрівських скелях. Дітки з задоволенням пройшли екостежкою та прослухали знову ж таки цікаві розповіді від справжніх фахівців про екосистему, туристсько-рекреаційні можливості Олександрівки та дивовижний рослинний і тваринний світ ландшафтного заказника. Людмила Вікторівна Булега демонструвала дітям рослини, які зустрічались по дорозі і детально розповідала про їхні властивості та особливі лікарські можливості. Побували учні і біля знаменитого олександрійського Червоного маяка.

Далі усіх гостинно запросила до Олександрівської сільської бібліотеки завідувачка Пекалюк Світлана Іванівна, де продовжила розповідь про історію олександрівського краю, демонструючи дітям відеопрезентації.     Завідувачка бібліотеою розповіла «кемпівцям» про уроженця  села Олександрівки, який до виходу на пенсію викладав в школі хімію. Дегтяр Володимир Петрович разом із своїми учнями, Марчуком Олегом та Голінком Андрієм, здійснили багато туристичних (дослідницьких) маршрутів, під час яких зібрали  чимало артефактів минувшини для шкільного музею.  Свої погляди на історію цього краю, спостереження, роздуми, версії краєзнавець відтворив в своєму нарисі «Там, де море воду п’є».

Велику роботу  по туристичній привабливості села продовжує проводити Марчук Олег. Олег створив в мережі сторінку «Село Олександрівка» в якій розміщено багато фото та відео – матеріалів  знятих за допомогою  дрону. Саме вони і  були показані учням під час зустрічі в бібліотеці.

Після невеликого відпочинку школярі відправились до  села Станіслав, відвідали знаменитий «херсонський гранд-каньйон» та дивовижний лиман, де  чудова природа, лікувальна глина і відчайдушний станіславський повітряний екстрим. Також учасники  мали змогу  відвідати у Станіславі пам’ятник Т.Г. Шевченку, встановлений у Білозерському районі першим. 

Екскурсію до  античного поселення «Золотий Мис» допомогла організувати бібліотекар Широкобалківської сільської бібліотеки  Садовська-Побережна Наталія Вікторівна, де за легендами  можливо зберігається золото скіфів!

Також школярі завітали до  Томиної Балки на базу відпочинку “Рибацький хутір”, саме у цьому селі учасників проекту привітно зустріла завідувачка Томинобалківською  бібліотеки  Вертюк Ірина Миколаївна, вона спочатку запросила дітей до бібліотеки, де розповіла про історію заснування сел Томина Балка та Новодмитрівка.

Закінчився весь маршрут в  Білозерці екскурсією до білозерського кургана ім. Дмитра Яворницького. Разом із керівником і вчителем історії Колєсніченко Л.О, надалі діти планують проводити дослідження цього археологічного об’єкта. Остання зупинка – в’їзний знак до Білозерки, де на всіх чекала  історія про Баїв Сад, який колись належав родині Скадовських – останнім землевласникам Білозерки та займав 1/6 територію селища. 

Маршрут дуже цікавий і незвичний, оригінальний і екзотичний. Діти  висловили подяку усім, хто допоміг в організації і проведенні чудових екскурсій та  пізнавальної поїздки рідним краєм – Білозерщиною.

Організатори :

–   Херсонському обласному ЦЗН;

–   Білозерському РЦЗН;

 –  Голові Білозерської селищної ради;

–   Відділу освіти Білозерської ОТГ; 

–   вчителю Велетенської ЗОШ I-III ступенів Колєсніченко Л.О.;

–   бібліотекарю Білозерської районної бібліотеки Макаренко О.О.;

–    бібліотекарям  Широкобалківської с/б Садовській-Побережній Н.В., Томинобалківської с/б Вертюк І.М.

     адміністрації Білозерського закладу загальної повної середньої освіти №3.

Автор і організатор загального маршруту: Колесник С.О., куратор команди, заступник директора по роботі з дітьми КЗ «Білозерська районна бібліотека ім. П. Григоренка»

[su_slider source=”media: 5618,5617,5616,5615,5614,5613,5612,5611,5610,5609,5608,5607,5606,5605,5604,5603,5602,5601,5600,5599,5598,5592,5591″ limit=”30″ target=”blank” width=”700″ height=”400″ title=”no” speed=”700″]

Nataliya Yshko

Статті автора