Сб, 4 Січ 25
7.4°C

Розпочався осінній призов на строкову військову службу

Наталія Свирида 01 Жовтня, 2019

01 жовтня 2019 року розпочато призов на строкову військову службу. З цього часу розпочинається відправка призовників до підрозділів Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії України та Державної спеціальної служби транспорту через певні навчальні центри. При цьому варто пам’ятати, що солдати строкової служби участі в операції об’єднаних сил (антитерористичній операції) не беруть. Вони служать в місцях постійної дислокації військових підрозділів. Жодного призовника за період ООС (АТО) в зону військового конфлікту не відправлено. Якщо ж солдат-строковик має бажання служити за контрактом, то, відслуживши півроку строкової служби, він має право написати про це рапорт. Лише у такому випадку може опинитись у зоні бойових дій.

Призову на строкову військову службу підлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку. Ті ж, кому ще не виповнилось двадцяти, в ході призовної кампанії зобов’язані прибути у райвійськкомат, пройти медичну комісію та отримати відстрочку. Хто проігнорує цю вимогу, потрапляє до категорії «ухильників», й на них чекає розшук та примусова доставка у військовий комісаріат органами Національної поліції України.

Першим етапом призовної кампанії є проходження огляду стану здоров’я призовною медичною комісією. У ході призовної кампанії, військовим комісаріатом буде ретельно вивчено особисті якості призовників (їх ділові, морально-психологічні якості, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітню і спеціальну підготовку, сімейний стан).

Порядок надання відстрочки або звільнення  від призову на строкову військову службу визначено статтями 17 та 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», після особистого прибуття до військкомату і проходження медичної комісії шляхом подання відповідної заяви на ім’я голови призовної комісії району.

Призовники, яким надійшла повістка щодо прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути за адресою та у строк, зазначені в повістці. Якщо з будь-якої причини повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний термін з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України (тобто до 10 жовтня 2019 року). Крім того, у ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком, підтверджених відповідними документами випадків (стаття 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

За порушення призовниками правил військового обліку, неприбуття у військовий комісаріат за викликом, ухилення від військової служби передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. У випадку неявки призовника без поважних причин у строки, встановлені військовим комісаріатом та вказані у повістці, до обласного збірного пункту для відправлення у військові частини карається обмеженням волі на строк до трьох років (ст. 335 Кримінального кодексу України).

Джерело: офіційний веб-сайт Білозерська районна державна адміністрація

Наталія Свирида

Статті автора