Сб, 4 Січ 25
7.4°C

Переселенка з Донеччини заснувала власний сирний бренд на Херсонщині

Наталія Свирида 24 Грудня, 2019

Тетяна Страмнова із Музиківки, що у Білозерському районі, виготовляє сири, виграла грант на спеціальне обладнання та облаштовує родинну ферму, повідомляє Суспільне/UA

Жінка переїхала на Херсонщину 2014-го року, рятуючись від війни на cході Україні. Тоді родині довелося все починати з нуля.

“Це з 14 року ми все бігали по квартирах і найобразливіше було те, що, поки ми шукали квартиру, було таке в оголошеннях – з тваринами, дітьми і переселенців не турбувати. Це було так образливо. Але ми шукали квартиру. І ще така ситуація – цей дім в Музиківці, ми в кредит його взяли, така ситуація, що в мене діти – з інвалідністю обидва, аутисти. І кожен раз, як ми переїжджали, в них крок назад. А тоді діти один раз приїхали сюди, а потім вернулися на квартиру, а вони кажуть: “Мамо, поїхали додому”. А я кажу: “А де дім?” – “Ну, ми сьогодні були”, – розповідає власниця родинної ферми Тетяна Страмнова.

Музиківка стала новим домом для всіх, – говорить жінка, – тут дружні люди, і є ще переселенці. Тетяна захопилася виготовленням сирів. Спочатку, розказує, продавала сусідам, а сьогодні її сири замовляють у різні міста України. На стінах кухні – сертифікати та нагороди:

“Кози, кажуть, як таргани, завести легко, а вивести – проблематично. Якось пішло-пішло. Я їх люблю. А молоко куди дівати? Почала робити бринзу, спочатку для себе. Коли ми наїлися, почала пропонувати людям. Сподобалося і люди почали питати: “А не зможеш сир робити?”. Я спочатку сумнівалася, а тоді познайомилася з жіночкою, а вона робила сир. І якось ми зачепилися, і вона трохи мені підказала, і я з легких сирів на більш складні перейшла. І мене це так захопило, що я не можу зупинитися”.

Тетяна розповідає, що заснувала власний сирний бренд та назвала його на честь головної кози Алматеї. Всього їх на родинній фермі чотирнадцять.

Для того, щоб годувати кіз, жінка засіває поле поруч з будинком. Також вона написала грант, це дозволило придбати спеціальний доїльний апарат, який, за словами жінки, реально економить її час.

У Музиківці Тетяна вже третя, хто виграв грант на втілення власної ідеї, – говорить сільський голова Савелій Лейбзон. Жінка поділилася своїми думками про сироваріння, коли прийшла до сільради оформити довідку. Її підтримали. Зараз готують новий грант, який можна отримати за американською програмою.

“У нас відпрацьований проект з програмою USAid по сервісно-забійному цеху, ми робимо третій захід на цю програму, у нас є приватний підприємець Іванов Валерій, його підприємство має достойний, сучасний вигляд в тому числі і за рахунок грантової підтримки”, – говорить Музиківський сільський голова Савелій Лейбзон.

Тетяна Страмнова говорить, що буде писати новий грант за цієї програмою, щоб перетворити своє господарство на сучасну родинну ферму.

Олена Протопопова, Григорій Шматко.

Джерело: Суспільне/UA

Наталія Свирида

Статті автора