Сб, 4 Січ 25
7.4°C

Олена Щербина, депутат Білозерської ОТГ. «Покращення життя громади – основний принцип моєї депутатської діяльності!»

Наталія Свирида 25 Серпня, 2020

Олено Іванівно, розкажіть трохи про себе.

Я – приватний підприємець, сумлінно сплачую податки до місцевого бюджету. Маю два дорослих сина. Вивчала економіку та бухгалтерський облік, які стали в нагоді як членкині бюджетної комісії. Я – трудоголік, веду активний спосіб життя. Люблю шити, вишивати,  в’язати. Я люблю свою сім’ю і своє селище.             

Як давно ви є депутатом?  Скільки каденцій? Коли вас вперше обрали?

Вперше я стала депутатом у кінці 2015 року.  У жовтні 2017 на позачергових виборах мене обрали депутатом вдруге. Це моя друга каденція, хоча я є депутатом я всього 5 років.

Чому Ви вирішили займатися депутатською діяльністю? Що підштовхнуло до цього?

Довгий час я працювала в Києві. Побачивши красоти великого міста, мені стало прикро за своє селище. З кожним роком Білозерка ставала все більш занедбаною.  Повернувшись додому, я стала активісткою. Разом із однодумцями ми подали запит на інформацію в селищну раду. Відповідь нас шокувала. На той час за кошти місцевого бюджету можна було виконати більшість програм по благоустрою, які було заплановано. Але не виконано. Вже потім, коли я стала депутатом, то дізналася, що левова частина податків була направлена на виплату премій. Тоді і з’явилося бажання стати депутатом та навести лад і порядок у своєму селищі.

Які були очікування від депутатської діяльності і яка реальність?)))

Очікування були великими. На той час я думала, що те що написав депутат у своєму зверненні повинно було виконуватись у обов’язковому порядку. Але не все так просто як здавалось. Все залежало від голови селищної ради. Якщо  є в нього бажання виконувати якусь програму на тому чи іншому окрузі, то вона буде виконана, але якщо такого бажання у головуючого не було, то і на округах нічого не робилося.

Чи було важко на початку? Чи виникали труднощі в роботі? Якщо так, то які?

Спочатку було дуже важко. На першій каденції моєї депутатської діяльності ми з деякими депутатами замовляли по інтернету Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» та детально вивчали його.

Їздили на навчання до Херсонського центру регіонального розвитку.  Так як я член бюджетної комісії особисто вивчала з інтернету все про бюджет, з чого він складається та інше.

На другий рік моєї каденції нам вдалося повністю перерахувати бюджет і викласти його в новій редакції і зняти кошти з утримання працівників селищної ради  (премії) і перенаправити їх на програми. Дуже багато зусиль доклав до цього, Попов О. О., бувший голова комісії  соціально-економічного розвитку селища. Хоча нам селищний голова говорив, що наш бюджет не пропустить фінансовий відділ. У нас все вийшло. Це була перемога!

Коли ми вносили зміни до програми на 2017 рік про соціально-економічний розвиток села, а саме пропозицію щодо ремонту доріг, які вели до кладовища, то більшість депутатів підтримали рішення. Але селищний голова наклав на нього вето. Так нічого і не було зроблено.

Іншим важливим рішенням, на яке було накладено вето стало таємне голосування за секретаря ради, депутатами було обрано Хороняк Ніну. Але бувшому голові не сподобалася її кандидатура, він подав скаргу до суду. Ми пройшли навіть апеляційний Одеський суд. Наймали навіть адвоката, але все марно.

З кожним роком, маю велику надію, що все більше буде зроблено, адже місцевий бюджет росте, а значить є можливість виконувати більше програм та вирішувати проблеми громади та селища.

Звідки берете натхнення та внутрішні сили?

Позитивні зміни в громаді надають мені сил та натхнення йти далі, покращувати життя наших  мешканців.

Як взаємодієте, співпрацюєте, спілкуєтесь зі своїми виборцями?

Зі своїми виборцями я спілкуюся очно, в соціальний мережах, по телефону. Завжди вислухаю, допоможу чим зможу. Звертаються люди з інших округів – намагаюсь допомогти всім, бо ми єдина громада.

Що вже вдалося зробити для вашого виборчого округу чи для громади в цілому?

За час моєї каденції на моїх округах було зроблено наступне:

  • В 2017 році мною було внесено зміни до проекту рішення «Про прийняття місцевих податків і зборів», а саме: єдиний податок для підприємців другої групи оподаткування було змінено з19% на 10%. Але ж знову, тодішній голова селищної ради подав скаргу до суду і рішенням суду було скасовано рішення сесії.

  • Вуличне освітлення по вул. 30 років Перемоги (від пров. Трояндового до пров. Лікарняного), пров. Торгівельний, вул. Гагаріна, вул. Р. Вдовиченко (від пров. Трояндового до балки)

  • Простелено асфальтове покриття по вул. Д. Яворницького.

  • Засипанно щебнем та грейдерування доріг:

         Вул. 30 років  Перемоги (від пров. Трояндового до пров. Лікарняного).

        Вул. Д. Яворницького (від пров. Трояндового до пров. Лікарняного), пров. Трояндовий.

  • Прокладено пішохідну доріжку між віл. Гагаріна та пров. Трояндовим.

  • У співпраці з громадською організацією «Білозерський центр регіонального розвитку»  написали проект “Джерельце” та виграли грант – встановили дитячий майданчик біля джерел. Дякую директору МКП “Водограй” Ірині Грозі, що допомогли встановити даний майданчик. Депутати разом з мешканцями села встановили 4 лавки та 4 сміттєвих баки.

  • Пізніше біля джерел, а саме біля каплички було встановлено ще дві лавки та сміттєвий бак за кошти селищної ради ( я подавала звернення до селищної голови Чередник А.І. )

  • Депутати разом з ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» з великим трудом добилися онлайн трансляції сесій аби громада могла бачити, що там відбувається.

  • Загалом було ще багато подано звернень та пропозицій, але не всі депутати підтримували їх. На жаль, деякі депутати дбали тільки про власні інтереси, а не про інтереси громади.

Чи важко працювати з колегами по депутатському корпусу? Як вдається/не вдається домовитися?

Бувало по-різному. Перша  каденція депутатів була найкращою. Більшість депутатів дійсно працювали для громади. І я пишаюся тим, що ми були разом  в одній команді. На жаль, вже не можу сказати цього про депутатський склад другої каденції.

Який досвід/знання отримали для себе під час роботи депутатом?

Я більш детально вивчила Закон України «Про органи місцевого самоврядування в Україні, дізналася про тонкощі ремонту доріг, навчилася читати місцевий бюджет, працювати злагоджено в депутатській команді, яка захищає інтереси громади.

Які поради Ви можете дати майбутнім депутатам?

Майбутнім депутатам можу дати тільки одну пораду – вивчати Закони України і діяти в межах закону. Виконуйте з чистим сумлінням свої обов’язки і не забувайте, що ви депутат від народу.

Спілкувалася Катерина Оксенюк 

Наталія Свирида

Статті автора