
Банківський депозит чи страховий поліс?
” Життя – це гра, а гроші – засіб вести рахунок” Тед Тернер.
Ви коли-небудь замислювалися про те, як накопичити гроші? Впевнена, що так. Сьогодні я хочу поділитися з вами інформацією про два способи накопичення коштів у двох різних фінансових установах – банківський депозит і накопичувальний поліс страхування життя. Сподіваюся мій невеличкий аналіз допоможе вам обрати найбільш підходящий інструмент для досягнення фінансового благополуччя.
Пам”ятаєте, ми говорили про філософію накопичення? (згадати можна тут). Іноді ми думаємо, що є тільки один спосіб накопичити гроші – це відкладати на депозит. Я сама так раніше думала, але життя не стоїть на місці і постійно з”являється нова інформація. Я постійно порівнюю, що краще, що підходить особисто мені, моїй родині.
Отже, поїхали по пунктам:
- Накопичувати гроші можна і в банках, і страхових компаніях. але між ними є різниця: банківський депозит можна розміщувати на короткий період – 1-3 роки, а поліс страхування життя – мінімум на 10 років. Якщо розглядати накопичення грошей для придбання чого-небудь, тоді краще скористатися послугами банків. А якщо ваша ціль – капітал + страхування життя, тоді обирайте поліс. Рахунок між цими інструментами 1:1
- Фіксована ставка. У банках, як відомо, “плаваюча” процентна ставка і вона змінюється в залежності від курсу долара. У компаніях зі страхування життя фіксована ставка і додатковий інвестиційний дохід – це відсоток, який відповідно до Закону України “про страхування життя” не може бути нижчим, ніж 4%. Можемо сказати, два інструменти мають право на існування. Рахунок 2:2
- Можливість капіталізації відсотків – це коли відсотки за вкладом додаються до накопичення. Таку можливість пропонують і банки, і страхові компанії. І тут рахунок буде 3:3.
- Індексація – це можливість збільшити свій внесок на рівень інфляції, який був у країні або щоб не втратити платоспроможність гривні. Банки не пропонують індексацію, у них фіксовані внесок на місяць, а компанії зі страхування життя пропонують. У цьому раунді один бал дамо страховим компаніям і рахунок буде 3: 4 користь страхових компаній.
- Накладення арешту – судові виконавці можуть накласти арешт на банківський депозит, а на накопичувальний поліс страхування життя – ні. У цьому питанні 1 бал знову отримує накопичувальний поліс страхування життя – рахунок 3:5.
- Гарантія повернення грошей. Є державна гарантія щодо банківських депозитів: якщо банк входить до фонду повернення вкладів, то вам повернуть не більше 200 тисяч гривень. При оформленні накопичувального поліса страхування життя у вашому договорі відразу прописується гарантована сума на виплату, яку ви отримаєте в результаті закінчення дії договору. Як висновок, якщо вклад не більше 200 тисяч гривень, то і банк, і страхова компанія отримують по одному балу і виходить рахунок 4:6. Але якщо депозит більше 200 тисяч гривень, тоді страхова компанія отримує ще плюс один бал і виходить рахунок 4:7 на користь поліса страхування життя.
- Отримання грошей, якщо людина йде з життя. Якщо в родині трапляється лихо, повернути банківський депозит з відсотками спадкоємці зможуть лише через півроку. При накопиченні через страхову компанію вже через 30 днів спадкоємці отримують суму, яку людина планувала накопичити згідно договору та ще й плюс відсотки і індексація (якщо вона була передбачена в договорі). І знову по 1 балу отримують обидва інструменти. Загальний рахунок 5: 8 на користь поліса страхування життя. Проте кожна людина сама для себе обирає, що краще.
Як бачимо, з 7 раундів переможцем виходить накопичувальний поліс страхування життя. Але банківський депозит теж ніхто не відміняє. Я для себе банківський депозит розглядаю, як альтернативу споживчому кредиту. Наприклад, якщо ви захотіли щось купити прорахуйте вартість покупки (холодильник, машину або здійснення якоїсь мрії) і скільки треба кожного місяця сплачувати за нього (якщо брати у кредит). І відкладайте ці кошти на депозит протягом певного часу поки не назбираєте необхідну суму. Купуючи товар за готівку ви отримаєте більше задоволення, ніж купувати у кредит.
Я та моя родина користуємося послугами як банківських депозитів (збираємо на свою мрію), так і маємо накопичувальні поліси страхування життя (ми з чоловіком збираємо на пенсійний відпочинок, а дітям накопичуємо навчання).
Бажаю кожному мати декілька варіантів накопичення та обрати для себе найкращі фінансові установи.
Я із задоволенням відповім на всі ваші запитання та допоможу підібрати найкращий інструмент для накопичення коштів. Напишіть, що для Вас було цікаво, що було нове та що будете застосовувати у своєму житті.
Фінансовий консультант з індивідуального планування Наталя Назаренко
Р.S. Якщо є бажання підібрати собі найкращу програму накопичувального полісу страхування життя, записуйтесь на безкоштовну консультацію – пишіть в приват або залиште коментар під цим постом.