Білозерчанка повірила шахраям і втратила 115 тисяч гривень
Мешканка Білозерки попалася на гачок онлайн-злодіїв та втратила всі заощадження, які зберігала на банківській картці.
Про це повідомляє поліція Херсонської області.
Постраждалій зателефонував “менеджер” банку і розповів, що в неї виникли проблеми з карткою. Тому терміново треба “захистити рахунок” від шахраїв. Жінці запропонували озвучити свої паспортні дані, зайти в особистий кабінет і перекинути свої гроші на “спеціальний новий рахунок”, який створив банк для “безпеки клієнтів”. У результаті, білозерчанка позбулася 115 000 гривень.
Ще однією жертвою інтернет-злодіїв стала мешканка обласного центру. Вона вирішила придбати фотоапарт. Однак інтернет-продавець вимагав скинути йому всю суму відразу. Постраждала повірила шахраю і перерахувала на його рахунок 40 тисяч гривень. Після цього оголошення з сайту зникло, а псевдопродавець не відповідав на повідомлення.
Із Бериславської громади жінка вирішила через онлайн-платформу придбати вживаний автомобіль “ВАЗ” за привабливою ціною. “Продавець” за перегін автомобіля попросив кинути йому завдаток. Заявниця перерахувала шахраю 5000 гривень, після чого він перестав виходити на зв’язок.
Ще одній жертві кіберзлодіїв у соціальній мережі надійшло смс-повідомлення із пропозицією роботи у відомій компанії. Жінці із Херсонського району треба було щодня перераховувати свої кошти на рахунок фірми. За це вона отримувала гарантовані відсотки. Однак після переказу 16 тисяч гривень зв’язок із псевдороботодавцями обірвався, а гроші бідолашній так ніхто й не повернув.
За всіма фактами дані внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Поліція вкотре нагадує, будь-яку інформацію, яка пов’язана з купівлею в інтернеті, допомогою рідним і близьким, діями банку тощо перевіряйте кілька разів. І не варто спішити відгукуватися на привабливі пропозиції.
Якщо непоправне сталося і потрапили на гачок ви шахраїв, то треба відразу звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати на лінію “102”.
Фото з доступних джерел.
- П’ятеро мешканців області за останні дні серпня через злочинні дії інтернет-злочинців втратили всі свої заощадження. Постраждалим області у месенджери прийшли повідомлення нібито від знайомих, які просили негайно позичити кошти.
- Кібершахраї вкрали 2 тисячі гривень у жительки Чорнобаївки. Жінка довірилась повідомленню від своєї “колеги” та позичила їй кошти, переказавши їх на картку.
- Житель Чорнобаївки та ще двоє місцевих із Бериславської громади стали жертвами онлайн-злочинців. Вони втратили зі своїх банківських рахунків усі заощадження, а це приблизно 283 тисячі гривень.