Білозерська ОТГ: що зроблено за останні півроку і скільки це коштує
Наприкінці минулого року депутати Білозерської ОТГ затвердили програму соціально-економічного розвитку території Білозерської селищної ради. В рамках її реалізації передбачено вирішення проблемних питань у різних галузях життя громади.
Що встигли зробити за останні півроку, розповіла селищний голова Антоніна Іванівна ЧЕРЕДНИК:
– Будь-яку справу треба починати із впорядкування: чи то документації, чи то території. Скільки коштів витратила селищна рада за півріччя на благоустрій населених пунктів громади?
– На утримання території громади у належному санітарному стані селищна рада спрямувала близько 600 тисяч гривень, це майже сорок відсотків від запланованого на рік. За ці кошти, зокрема, придбали господарські та будівельні матеріали на загальну суму 39,9 тис. грн., паливо-мастильні матеріали (16,1 тис. грн.), 19,1 тис. грн. витратили на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ на території селища, 29,5 тис. грн. – на вивезення непотребу з кладовища. 87,4 тис. грн. склали витрати на споживання електроенергії вуличного освітлення, 20 тис. грн. спрямували на санітарну обрізку дерев. Заробітна плата з нарахуваннями працівників з благоустрою склала 233,4 тис. грн. 100,6 тис. грн. витратили на поточний ремонт вуличного освітлення, на 10,9 тис. грн. придбали пісок для дитячих майданчиків, за 3,3 тис. грн. купили ще одну газонокосарку. Витрати на виконавчі дії склали 20,5 тис. грн. Звісно, це лише частина із запланованого на рік. Маємо ще багато проектів щодо покращення благоустрою населених пунктів громади і надійних помічників, які підтримують такі ініціативи, зокрема, такі як облаштування зони відпочинку біля фонтану у Білозерці.
– Комфортні умови проживання в селищі чи селі неможливі без впорядкованих тротуарів і відремонтованих доріг. Справа ця не з дешевих, але вкрай важлива.
– Роботи у цьому напрямку дуже багато, але поступовими кроками, коли наповнюється бюджет, ми виконуємо заплановане. Результат півріччя – грейдерування та підсипка щебенем вулиць Спортивна (68,2 тис. грн.), Д.Яворницького (249,8 тис. грн.), розмітка пішохідних переходів та лежачих поліцейських (27,9 тис. грн.), розробка робочого проекту капітального ремонту проїзної частини вулиці Херсонська (від пров. Чаленко до пров. Лікарняного) (63,2 тис. грн.), а також робочого проекту капітального ремонту проїзної частини вулиці Пушкіна (від Станіславського шосе до провулку Лікарняного) у Білозерці, вартістю 72,5 тис. грн. Поточний ремонт вулиці Свободи на суму 54 тис. грн. Програма з утримання і ремонту автомобільних доріг профінансована в сумі 519,1 тис. грн., або на 84,7%. За рахунок коштів обласного бюджету капітально відремонтували частину провулку Торгівельного (532,5 тис. грн.), а також покриття проїзної частини вулиці Садової у Томиній Балці на суму 1188,3 тис. грн. На цьому тижні за кошти обласного бюджету розпочався ремонт дорожнього покриття по вулиці Херсонській у Білозерці, де вкладуть 1200 квадратних метрів суцільного асфальту і проведуть ямковий ремонт.
– Не менш важливе за дороги і питання якісного водопостачання населення. Як місцева влада допомагає комунальним підприємствам?
– На виконання програми підтримки і розвитку комунальних підприємств «Водограй», «Веселка» і «Надія» із селищного бюджету виділено 90 тис. грн. Зокрема, КП «Надія» отримала 30 тис. грн. на придбання глибинного насосу і оновлення матеріально технічної бази. КП «Веселка» отримала 30 тис. грн. на встановлення приладів обліку. Стільки ж надійшло на рахунок МКП «Водограй» для заміни каналізаційної системи по вулиці Соборна біля будинків №41, 43. На оплату послуг з електропостачання надано допомогу в сумі 50 тис. грн. Крім того, на виготовлення документації (проект, топографічне знімання, експертний висновок) на капітальний ремонт водозабірних свердловин використано 99,1 тис. грн. Загальний обсяг робіт складає 720 тис. грн., з яких 500 тис. грн. – кошти обласного бюджету, 184 тис. грн. – з селищного бюджету, 36 тис. грн. – кошти МКП “Водограй”, що складає 5%. За рахунок інфраструктурної субвенції проводиться капітальний ремонт системи водопостачання по вулиці Робоча у Томиній Балці (вартість проекту – 298,999 тис. грн.), капітальний ремонт системи водопостачання від вулиці Гагаріна у Томиній Балці до вагової, вартістю 208,003 тис. грн., будівництво мереж вуличного освітлення вулиць Вишнева, Нова в Надеждівці на суму 224,352 тис. грн., а також будівництво мереж вуличного освітлення частково на вулицях Набережна, Вінницька і Миру в Надеждівці на суму 256,567 тис. Також сьогодні триває облаштування тротуаром частини провулку Бузковому у Білозерці (166 тис. грн.). Наступні у переліку робіт – облаштування тротуарами частини перехрестя вулиці Свободи та провулку Торгівельного (289,379 тис. грн.) і частини провулку Лікарняного (280 тис. грн.).
– Селищна рада активно співпрацює з районними і обласними закладами в рамках галузевих програм шляхом їх співфінансування. За звітний період Білозерська ОТГ надала 908,7 тис. грн. міжбюджетних трансфертів. На що саме спрямували ці кошти?
– 300 тис. грн. ми перерахували на утримання Білозерської РК ДЮСШ на виплату заробітної плати працівникам, які займаються з дітьми Білозерської ОТГ (5,5 ставки), 55 тис. грн. – на підтримку і розвиток трудового архіву, 17,3 тис. грн. передали на реєстрацію спецавтомобіля для сімейних лікарів ОТГ. 40 тис. грн. склала субвенція на виплату отримувачам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідів, хворих, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, фізичними особами. 120 тис. грн. спрямовано на відшкодування лікарських препаратів пільговій категорії громадян та онкохворим. 124,8 тис. грн., в рамках обласної освітньої програми, використали на придбання сучасної комп’ютерної техніки для Білозерського ліцею. На забезпечення туберкуліном дитячого населення селищної ради з метою проведення туберкулінодіагностики використано 30 тис. грн. Ще 25 тис. грн. з місцевого бюджету спрямували на утримання Білозерської станції швидкої допомоги. 180,3 тис. грн. передбачено на співфінансування проекту термомодернізації (капітальний ремонт) Томинобалківського закладу повної загальної середньої освіти. В рамках програми Нової української школи придбано нові меблі для 190 першокласників громади, 8 ноутбуків, 8 принтерів і дидактичні матеріали. Співфінансування із селищного бюджету – 40%.
Джерело: “Придніпровська зірка”