Сб, 28 Гру 24
1.5°C

Білозерське бюро правової допомоги роз’яснює: «Як внутрішньо переміщені особи можуть реалізувати своє право голосу на виборах Президента?»

Nataliya Yshko 12 Лютого, 2019

    

    В рамках реалізації Всеукраїнського проекту Мін’юсту України «Я МАЮ ПРАВО!» стартувала кампанія «Я маю право обирати», яка має на меті підвищити рівень обізнаності виборців щодо виборчих прав, механізм їх реалізації та захисту; виборчих процедур.

         З 31 грудня 2018 року відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26.11.2018 року № 2631-VIII «Про  призначення чергових виборів Президента України»  в Україні розпочався виборчий процес та вибори Президента призначено на  неділю 31 березня 2019 року.

         Конституцією України та Законом також встановлено, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни, яким на день виборів виповнилося 18 років.

         Згідно із частиною першою статті 103 Конституції України Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного та прямого права шляхом таємного голосування строком на 5 років.

         Законодавство передбачає процедуру тимчасової зміни місця голосування. Загальний підхід полягає втому, що людина голосує там, де вона прописана, за зареєстрованим місцем проживання.Але більшість внутрішньо переміщених осіб мають зареєстроване місце проживання на окупованих територіях.

         Що роботи у такому випадку:

  • в період з 31 грудня до 25 березня 2019року з паспортом і довідкою внутрішньо переміщеної особи (бажано) прийти  до органу ведення Реєстру виборців за місцем фактичного проживання. Адреси зазначені на сайті drv.gov.ua у розділі «Відділення ведення реєстру»;
  • написати заяву про тимчасову зміну місця голосування. Відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії від 05 вересня 2018 року № 129, виборці, чия виборча адреса знаходиться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування;
  • заява розглядається органом ведення Реєстру невідкладно;
  • необхідно отримати посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування;
  • якщо буде призначений другий тур виборів, Вам треба буде повторити процедуру тимчасової зміни місця голосування.

Пам’ятайте, кожен громадянин має лише один голос і використати його він може лише на тій дільниці, де громадянин включений до списку виборців

Додатково нагадуємо, що  за отриманням безоплатної правової допомоги можна звернутися до Білозерського бюро правової допомоги: – за адресою 75000, Херсонська область, смт. Білозерка, вул.Свободи, 108, за телефоном: (05547) 33-2-60; (068) 364-86-28.                                                                              Для цілодобового доступу громадян до безоплатної  правової допомоги діє єдиний

телефонний номер 0-800-213-103. 

(Цілодобово, в межах України –безкоштовно)

 

Nataliya Yshko

Статті автора