Ср, 1 Січ 25
4.1°C

Благодійники поповнили книжковий фонд бібліотеки у Посад-Покровському

Наталія Свирида 14 Лютого, 2024

До Міжнародного дня дарування книг бібліотека у Посад-Покровському має приємний подарунок – нові книжки від команди “Культурні села України”.
Про це повідомили на сторінці книгозбірні у Facebook.


Бібліотека подякувала благодійникам та всім, хто долучився до збору книжок, за підтримку і допомогу у відновленні книгозбірень на деокупованій Херсонщині.
Олена Демишева, завідувачка Посад-Покровської бібліотеки, повідомила нашому виданню, що 12 лютого книгозбірня отримала від “Культурних сіл України” цікаву добірку книжок. Це сучасна історична та етнознавча література, наприклад, “Кримськотатарські родини” Є. Генової, путівник по замкам та плацам України, монографія “Феномен Григорія Сковороди і сковородиністика на позвах часу” та інші публіцистичні та художні книги.


Також, за словами Олени Демишевої, книгозбірні передали “Валізку з книжками” з чудовими дитячими виданнями, олівцями, фломастерами, крейдою.
Проєкт “Валізка з книжками” реалізовується за підтримки МЗС Німеччини та Goethe-Institut. До проєкту обрали 250 українських книгозбірень, які подали заявки.


У кожній валізці – 22 дитячі книжки українських та зарубіжних авторів. Такі набори допомагають зібрати експерти у сфері літератури. Потім ці валізки надсилають до українських бібліотек для популяризації читання серед дітей.
Також набір включає у себе сенсорні іграшки, розмальовки та психологічний посібник про те, як розмовляти з дітьми про війну і підтримувати їх.

Олена Демишева розказала, що наразі є надія отримати від благодійників модульний будиночок, у якому б змогла повноцінно працювати Посад-Покровська бібліотека. На теперішній момент зруйноване російськими обстрілами приміщення книгозбірні не відбудовується. Проте потреба у читанні серед жителів села існує, тож такий тимчасовий варіант був би прийнятним для Посад-Покровського.

  • Посад-Покровська бібліотека була повністю зруйнована через російські обстріли. До повномасштабної війни фонди книгозбірні налічували 13 тис екземплярів друкованих видань. Наразі більшість з них знищена. Поки що заклад не може функціонувати повноцінно, тому працює дистанційно, а також на базі Чорнобаївської бібліотеки.
  • Мешканці Чорнобаївської, Станіславської та Херсонської громад навчались навичкам першої домедичної допомоги на курсі “Я врятую”. У навчанні взяли участь вже 400 осіб. Учасники програми дізнались про те, як зупиняти кровотечі та тампонувати рани.
  • Жителі Станіслава отримали гуманітарні набори. Допомогу привезли волонтери GEM. Благодійники забезпечили жителів села продуктами харчування та генераторами.

Наталія Свирида

Статті автора