Бухгалтерку окупаційної адміністрації у Білозерці відпустили після судового засідання
Колаборантку, яка працювала на росіян касиром-бухгалтером у створеному ними управлінні праці та соціальної політики у Білозерці, після суду звільнили. Її підозрюють у колабораціонізмі. Жінку зобов’язали за кожною вимогою прокурора та слідчого прибувати до суду.
Про це стало відомо з судового реєстру, повідомляє МОСТ.
Фігурантку судили за роботу головним бухгалтером в “управлінні праці та соціальної політики” у Білозерці. Жінка керувала підлеглими та вела бухгалтерський облік. На своїй псевдопосаді вона нараховувала та виплачувала зарплатню працівникам. Зрадниця видавала місцевим виплати від окупантів та складала відповідні документи.
“Посаду” вона обіймала до 1 вересня 2022 року. Проти фігурантки свідчили 7 людей. Тим не менш, суддя постановив, що їхні покази були основані на припущеннях. Деякі свідки взагалі виправдовували бухгалтерку.
На судовому засіданні жінка заявила, що з бухгалтерським обліком в окупаційній установі допомагала своїй знайомій, а сама лише працювала там касиром. Також вона сказала, що пішла на роботу під тиском ворога. Ця її заява не була спростована.
Правоохоронці побажали відправити жінку під варту через ризики переховування, вчинення нового злочину, незаконного впливу на свідків. Однак адвокат хотів, щоб її залишили на домашньому арешті.
Судили підозрювану у Миколаєві. На засідання вона явилась самостійно. Її повідомлення про підозру суд визначив мінімально обґрунтованим через низьку вагомість доказів.
До цього фігурантці присудили за колабораційну діяльність десять років заборони обіймати державні посади.
Окрім цього, адвокат разом із фігуранткою вважають, що нове звинувачення – таке ж саме, як і попереднє. Тому воно суперечить Конституції України.
Хоч жінку і відпустили, у її справі продовжують проводити досудове розслідування. Вона може отримати до 10 років ув’язнення.
- 52-річну жительку Микільського, яка допомагала організовувати псевдореферендум, підозрюють у колабораціонізмі. Жінка добровільно стала членкинею “дільничної виборчої комісії”. Вона видавала бюлетені, вела списки виборців.
- В акваторії річки Інгулець поблизу Дар’ївки та Ульянівки водні поліцейські конфіскували 11 мисинових сіток. Знайдену в них рибу вони випустили до водойми. Так рибпатруль попередив завдання збитків довкіллю на суму 233 002 грн.
- У шахрайську схему потрапила 72-річна жителька Херсонського району. Вона позичила своїй “сестрі” 15 тисяч гривень. Потім виявилось, що її справжня родичка їй не телефонувала.