Ср, 8 Січ 25
8.1°C

Чиї труби?

Ella 22 Квітня, 2018

21 квітня 2018р. невідомі особи демонтували труби меліорації біля Білозерки, які знаходяться на балансі МКП”Водограй”, – про це на своїй сторінці у Facebook повідомила депутат Білозерської селищної ради Інна Журавленко . – Не дали розграбувати майно громади небайдужі мешканці разом з депутатами Щербиною О.І., ЯковенкоО.В, Журавленко І.В, Хороняк Н.В, Довгою Н.Б., заступником селищного голови Піскуном О.М, шерифом Гончаренко Д.В., інженером з техніки безпеки МКП”Водограй”. Також до нас приєдналася Інна Усачова (Самооборона Херсон)  і так ми всі разом (під наглядом нашої поліції, яка теж була нами викликана) доставили ці труби на територію МКП”Водограй” до вияснення обставин.

На своїй сторінці Інна Усачова розповідає деталі цієї історії:

“Дана історія почалась у 2009 році. Тодішній сільський голова О.Царюченко сприяє тому, що громадянин В.Почепа з торгів (не факт, що наразі існуючих) нібито купує труби радянської системи меліорації. Невідому кількість на невідомих полях нинішніх пайовиків за невідому суму нібито перераховану на рахунок Білозерської селищної ради. Але селищній раді точно відомий документ, котрий змінити не можна: труби є власністю комунального підприємства «Водограй». За наявною інформацію якісь туби в якійсь кількості були вже викопані та безслідно зникли в 2009-2010рр, про що лишалась тільки реєстрація кримінального провадження.

У 2016р. історія отримує продовження, коли на одному з полів з’являються громадяни, котрі з допомогою техніки вирили та порізали труби. Але через спротив місцевої громади забрати не змогли. Відбувається колотнеча, в результаті якої поліція відкриває кримінальне провадження. Особи, котрі викопують труби показують рішення суду, на підставі якого десь якісь труби нібито належать В.Почепі, але сам текст ухвали досить розпливчатий. Він не встановлює земельні ділянки тих труб, які нібито були продані в 2009р. Земельна ділянка більше 1 км оголошується місцем злочину, тому труби так і лежать порізані та розкопані до часу подальшого з’ясування…

Наразі поліція не повідомила про результати проведеного розслідування. Як селищна рада, так і судовий виконавець спирається на документи. І якщо у випадку з МКП «Водограй» – це право власності, котре належить громаді, то у випадку з В.Почепою це рішення Херсонського міського суду, що якісь труби на якомусь полі йому належать. За збігом таке рішення і в 2009р., і в 2017р. виносить суддя О.Ігнатенко, котра у тому ж 2017р. подала у відставку у зв’язку з 22 –річним стажем роботи. Саме на це рішення суду знову спирається громадянин, особу якого сьогодні, 21 квітня 2018р., з’ясовувала Білозерська поліція. Він називається представником В.Почепи, але юридичні підстави для цього такі ж, як у вантажників та техніки – все в обхід держави. Зважаючи, що всі разом вони викопують труби МКП «Водограй», то усі разом вони вчиняють злочин – крадіжку. Проте цього разу поліція просто охороняє громадський порядок, не допускаючи сутичок між сторонами. Громада чатує на полі і в такий спосіб не дозволяє вивезти труби.

За приблизно два тижні Білозерська поліція не відкриває провадження по факту вже повторного скоєння злочину, спираючись на те, що 1,5 роки тому провадження відкрито і на труби накладено арешт. Якраз приблизно два тижні тому В.Почепа разом з представником виконавчої служби з’являються з новим рішенням суду, де вказано номера контурів, де нібито знаходяться їх труби. Одне з місць – ділянка, на яку накладено арешт в 2016р. Рішення судів суперечать один одному.

Після майже двотижневого протистояння місцевої громади та найманих робітників В.Почепи, котре, незважаючи на заклики місцевого депутата Н.Хороняк, не було висвітлено в пресі, селищна рада пропонує представникам В.Почепи з’ясувати усі обставини під час сесії селищної ради. Сесія запланована на вівторок, 24 квітня 2018р.

Обидві сторони нібито погоджуються діяти за законом. Але у кожного він свій. Якщо рішення законне, то чому сьогодні, 21 квітня 2018р., у вихідний день, без представника виконавчої служби, селищної ради, з’їжджаються невідомі особи, як з’ясувалось, на найнятій техніці без договорів, і нашвидкоруч намагаються вивести труби на двох машинах. При собі нібито представник В.Почепи має ксерокопію рішення суду не свіженького з контурами, а попереднє 2017р., де немає вказівки на труби та саме це поле. Така маніпуляція судовими рішеннями може вказувати на заангажованість суду та підробку документів. До речі, під час усіх засідань жодного представника МКП «Водограй» не було.

Усі з’ясування заплановано на сесію, планується створення тимчасової контрольної депутатської комісії.

Одна машина з поля втекла пустою, разом з позашляховиком. Ще одна з 9-тьма загруженими трубами була заблокована громадою. Поліція спершу заявила, що прав на блокування вивезення труб нібито представником В.Почепи у них нема, але й іти на злочин, щоб на їх очах труби покинули поле не виявила бажання. Тож в результаті перемовин на місці дійшли компромісу: відвести ті 9-ть труб на МКП «Водограй» до з’ясування обставин, як факт спроби крадіжки. На місці нібито представник В.Почепи намагався перешкоджати таким діям і навіть обіцяв у разі вивезення їх на територію МКП, котрому труби по факту належать, що державний виконавець відкриє провадження за викрадення труб вже громадою.

До сесії 24 квітня 2018р. люди чатуватимуть аби ті труби, котрі не закопані лишаються на полі, знову не спробували вкрасти і вимагатимуть, аби усі труби закопали. Що вирішить сесія і як далі з’ясовуватимуться нюанси справи будемо повідомляти. Однозначно ясно, що аби кому державні труби не продають…

Звертаємось до журналістів з проханням висвітлити події, котрі мають тенденцію до загострення, а компетентні органи не тільки забезпечувати громадський порядок (для цього створені та діють громадські формування, наприклад), але й припинити грабунок державного майна заради збагачення окремих осіб. На місці місцевими мешканцями та депутатом написано заяви. Чи відкриє поліція ще одне провадження по факту подій 21 квітня стане відомо впродовж доби”.