
Чому депутати проти?
В останній день осені відбулася XII сесія районної ради сьомого скликання. У засіданні під головуванням Аліни Науменко взяли участь 30 депутатів. Більшість питань порядку денного затвердили майже одностайно, за винятком рішень, пов’язаних з наданням дозволу на оренду приміщення в Станіславській амбулаторії, де планують відкрити аптеку, та виконанням рішення суду щодо поновлення на посаді головного лікаря центру ПМСД.
Традиційно внесено зміни до районного бюджету на поточний рік. За рахунок перевиконання власних надходжень понад 3,5 млн. грн. використали на виконання районних програм. Зокрема, 115 тис. грн. спрямували на допомогу мешканцям району в рамках програми «Турбота», 65 тис. грн. – на придбання житла для багатодітної сім‘ї Румянцевих з Розливу, ще 15 виділила селищна рада. На 360 тис. грн. капітально відремонтують водомережу у Томиній Балці. 200 тис. грн. передбачено на реконструкцію системи опалення Станіславського БК, 60 тис. грн. – на заміну ліжечок у місцевому дитячому садочку. 122 тис. грн. виділили на утримання майбутнього соціального гуртожитку у Велетенському, а також ремонт приміщення райвійськкомату. 70 тис. грн. районних коштів витратять на виготовлення проектно-кошторисної документації на часткове відновлення зрошення. 49 тис. грн. – на капітальний ремонт міжповерхових маршів в Інгулецькій школі. 47,3 тис. грн. спрямували на ремонт каналізації Томинобалківської школи, 200 тис. грн. – на ремонт даху шкільного відділення Чорнобаївського НВК, 60 тис. грн. – на заміну вікон та 10 тис. грн. – придбання вентиляції у Новотягинській школі. 20 тис. грн. підтримки отримала районна ветеранська організація, на 49 тис. грн. профінансують програму матеріально-технічної підтримки підрозділів територіальної оборони, частин ЗСУ та Державної прикордонної служби. 16 тис. грн. використають на розвиток інформаційного простору. 35,3 тис. грн. на придбання апаратури, виплату заробітної плати отримала районна дирекція кіновідеомережі. 30 тис. грн. передбачили на програму підтримки правоохоронних органів та профілактики злочинності. 130 тис. грн. виділили центру ПМСД на капітальний ремонт дахів Зарічнянського і Томинобалківського ФАПів. 35 тис. грн. підтримки з району отримає Киселівське комунальне господарство, на 23 тис. грн. відремонтують підлогу у Кізомиській бібліотеці. Ще на 150 тис. грн. «полатають» дорогу до Федорівки. 1 млн. 300 тис. грн., з яких 450 тис. – кошти районного бюджету, інше – державна субвенція, використають на виплату заробітної плати освітянам. За 350 тис. грн. з районного бюджету змонтують каналізаційний колектор у недобудованому поліклінічному відділенні ЦРЛ, ще стільки ж використають на утеплення фасаду за рахунок державної субвенції. 200 тис. грн. державних коштів піде на роботи, пов’язані із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг. Ці кошти використають на ремонт дороги до Східного. У резервному фонді залишили 540 тис. грн.
Понад три мільйони гривень державних коштів надійшло на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло- водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот.
Матеріальну підтримку для вирішення проблем громади продовжують надавати і сільські ради.
За рахунок коштів місцевого бюджету придбають медичне обладнання для Станіславської амбулаторії (5 тис. грн.), ворота, хвіртку і двері для Киселівської амбулаторії (30,3 тис. грн.), виготовлять навіс над вхідними дверима у Понятівській ЗОШ (3 тис. грн.), за 15 тис. грн. придбають принтер та ноутбук Киселівській ЗОШ. 5 тис. грн. на придбання антирабічної вакцини для проведення профілактичного щеплення тварин проти сказу виділила Станіславська сільська рада. Ще 4 тис. і 7 тис. грн. на профілактику захворювання спрямували Токарівська і Музиківська сільради відповідно. По тисячі гривень на виконання цільової програми захисту населення від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру виділено з місцевих бюджетів Правдинської і Надеждівської сільрад. 2,5 тис. грн. на придбання та модернізацію застарілої комп’ютерної техніки та створення належних побутових умов для УДКСУ у Білозерському районі надала Миролюбівська сільська рада. Придбання стоматологічної установки для сільської амбулаторії вартістю 121 тис. грн. профінансує Посад-Покровська сільрада.
Також рішеннями сесії у новій редакції затвердили статути центру ПМСД, райлікарні, позашкільних навчальних закладів, центру з обслуговування закладів освіти, районної дирекції кіновідеомережі.
Жваве обговорення викликало питання щодо надання дозволу на оренду приміщення під аптеку у Станіславській амбулаторії. Частина депутатів вважає, що не можна надавати в оренду приміщення, через яке проходить аварійний вихід. Позиція Станіславського сільського голови, яку він повторив на сесії, не змінилася. Володимир Желуденко переконаний, що потрібно піти назустріч громаді і прописати в умовах оренди обов’язок вільного доступу медперсоналу до аварійного виходу. На необхідності надання дозволу наполягали представники сільської громади і члени постійної комісії, які вивчали це питання на місці. Проте для прийняття відповідного рішення не вистачило одного голосу.
Не менш складним було і вирішення питання, пов’язаного з поновленням на посаді головного лікаря центру ПМСД Лілії Плахтирь. Про відсутність порозуміння і конструктивної співпраці у колективі центру за час керівництва Лілії Іванівни говорили голова профспілкової організації первинної ланки медицини Тетяна Пікуш і завідуючий Станіславською лікарською амбулаторією Анатолій Василенко. Не зважаючи на рішення суду, 19 депутатів проголосували проти поновлення на посаді колишнього головного лікаря центру. Голова районної ради Аліна Науменко повідомила, що відповідне рішення суду знаходиться на апеляції.
Наступна сесія, на якій планують затвердити районний бюджет на 2017 рік, скоріш за все, відбудеться наприкінці грудня.
Наталія Свирида, “Придніпровська зірка”