Нд, 29 Гру 24
0.8°C

Чому краще купувати речі на вторинному ринку?

Ella 18 Березня, 2021

Сьогодні в рамках екопроекту “21 екозвичка, яка допомагає планеті” екоактивістка Раїса Сонько розповідає про шосту екозвичку – “купуйте речі на вторинному ринку”:

Це продовження попередньої звички у дзеркальному відображені. Навіщо купувати нову річ, якщо можна знайти вже використану, яка в доброму стані, але з різних причин більше не потрібна попередньому власнику? Навіщо, наприклад, працювати на кількох роботах, щоб купити нову автівку, якщо можна придбати машину з пробігом? Це значно заощаджує кошти, наші власні сили і ресурси планети. Бо товарів та послуг вже вироблено скільки, що напевно і онукам вистачить. Корпорації ж направлені лише на продажі і статки. Про ресурси потім. Ми живемо у суспільстві «На мій вік вистачить». А на вік наших дітей, наших онуків? Планета не залишилася нам у спадок від пращурів, вона дісталася нам у кредит від онуків.

А тепер про те, що я купую на вторинному ринку. Ну наймасштабніше – це будинок. Житло на вторинному ринку завжди дешевше. Ми придбали будиночок та наразі робимо там ремонт. Крім будівельних матеріалів нам знадобилися вхідні та міжкімнатні двері. Знайшлися вони на OLX. Тож, коли дійдемо до вмеблювання, також відвідаю цей ресурс. Про одяг. Живучи в сільській місцевості, необхідно мати речі на вихід та для роботи на присадибній ділянці. Аби не купувати нові, можна з легкістю підшукати футболки та штанці у секонд-хенді, в яких не буде шкода порсатися на городі. До того ж, одяг, що вже був у використанні, встиг проявити себе. І я вже бачу: кошлатяться ці спортивні штанці чи ні; якщо збіглися, то вже це сталося; і т.д. А нова річ може припіднести сюрприз: розтягнутися, збігтися, покошлатися. Хоча і нові речі в мене теж є. Я не затятий любитель секонд-хенду. Про дитячий одяг. Нам його часто віддають родичі, мої подруги, що мають хлопчаків, старших за мого сина. Тому, я майже не купую дитині нові речі. Лише саме необхідне.

Що це дає мені?

  • 🌿 Управління коштами;
  • 🌿 Доступність речей.

Що це дає довкіллю?

  • 🌿 Зменшення об’єму ресурсів необхідних на задоволення людських потреб.

Питання до вас:

  • 🌿 Як ви ставитеся до речей, що вже були у користуванні?
  • 🌿 Чи купуєте ви речі на вторинному ринку?

Наступні історії про екозвички чекатимуть на вас щочетверга тут та сторінці Раїси у фейсбуці. Також читачів запрошують вподобати та підписатися на сторінку Громада – НУЛЬ відходів у мережі Facebook, щоб слідкувати за публікаціями на екотематику. А вже зараз ви можете пройти тест та дізнатися, настільки ви еко-дружні за цим посиланням: https://www.facebook.com/Community.ZeroWaste/posts/130863152219268

А також запрошуємо всіх прийняти участь у конкурсі «Розкажи про СВОЮ екозвичку». Правила максимально прості:

  • Вподобати Facebook-сторінку @Community.ZeroWaste.
  • Написати у себе на сторінці пост про екозвичку, яку маєте, додавши хештег #21екозвичка та відмітивши сторінку @Community.ZeroWaste, щоб я могла вас знайти.
  • Дочекатися останнього дня місяця, коли я за допомогою random.org оголошу щасливчика або щасливицю, що отримає екоподарунок.

Конкурс буде проходити протягом лютого-червня. 5 місяців – 5 подарунків – 5 обдарованих. До  місячного розіграшу приймаються автори постів поточного місяця.

Бажаємо вам наповнювати своє життя емоціями та враженнями, замість речей, що з часом стануть мотлохом.

#21екозвичка #ГромадаНУЛЬвідходів

Почитати про перші п”ять звичок можна тут:

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.