Нд, 29 Гру 24
0.8°C

Чому не кожен охочий може працювати в “Армії відновлення”?

Наталія Свирида 01 Серпня, 2024

У Дар’ївській СТГ eже понад рік діє “Армія відновлення”. Ця державна програма допомагає долати безробіття та підтримувати благоустрій у громаді. Проте з її реалізацією виникають і проблеми.
Про це виданню “Вгору” розповіла очільниця відділу регіонального розвитку, інвестицій та проєктної діяльності Дар’ївської сільради Наталя Гридіна.
За час дії програми кількість людей, залучених до суспільно корисних робіт, збільшилась із 10 до 40. Щомісяця звітність про діяльність “Армії відновлення” публікують на Facebook-сторінці Дар’ївської сільської ради. Завдяки програмі місцевим мешканцям не потрібно їздити на роботу в обласний центр, а бюджет громади поповнюється відрахуваннями від їхньої зарплатні.
“Армійці” обслуговують чотири соціальні пральні у Дар’ївці, Федорівці, Інгульці та Лиманці. Також нещодавно вони відремонтували два підвали у багатоповерхівках, де облаштували безпечні простори для молоді.
В основному в “Армії відновлення” працюють жінки, яким доводиться також займатися важкою фізичною працею – розбирати завали. Місцеві чоловіки або служать у лавах ЗСУ, або доволі часто мають проблеми з військово-обліковими документами.
Дар’ївська громада потребує послуг різних фахівців – водіїв, майстрів зварювальних робіт тощо, а більшість “армійців” – некваліфіковані підсобні робочі.
Окрім цього, не всіх охочих можна долучити до “Армії відновлення”. Останнього разу на роботу взяли лише 5 людей із 15. Працівниками не змогли стати люди, які володіли особистим селянським господарством або паєм, не були звільнені, мали проблеми з паспортом або військовим обліком, або були оформлені як ВПО в іншому регіоні.
“Армія відновлення” діє і в інших громадах Білозерщини. У Білозерській ТГ працює 64 людини, а у Чорнобаївській – 45. Загалом на Херсонщині кількість підсобних робітників складає 700 осіб. Станом на зараз зарплатня “армійців” мінімальна – 8 тисяч гривень.

“Ми допомагаємо відновлювати документи, тобто боремося за кожну кандидатуру. Хотілося, щоб люди, які виконують таку роботу, отримували більшу заробітну плату”, – додала Наталя Гридіна.

Фото Дар’ївської сільської ради

Наталія Свирида

Статті автора