Чи можна розраховувати на субсидію, коли є борги за “комуналку”?
Військова агресія росії та тривала окупація позбавила людей доходів, зменшила збереження та викликала важку економічну ситуацію в родинах селян. Люди все частіше звертаються за грошовою допомогою від держави – субсидією. Збирають документи для звернення до місцевих ЦНАПів, але одночасно приходять за консультацією до Антоніни Тищенко, юристки ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”. Одне з найчастіших питань “Чи можна розраховувати на субсидію, коли є заборгованість по сплаті за житлово-комунальні послуги?”
“На жаль ні. Житлову субсидію вам не призначать, якщо ви понад три місяці не платили за комунальні послуги на дату звернення до ЦНАПу. Загальна сума боргу не повинна перевищувати 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 гривень” – консультує юристка.
Але вихід є! Ви можете укласти з постачальником комунальних послуг договір щодо реструктуризації боргу. Наявність у заявника такого договору про поступову сплату заборгованості буде причиною призначення субсидії.
“Відповідно, рекомендую всім, хто планує подати заяву на оформлення субсидій чи отримувачам цієї допомоги, вже зараз зайнятися питанням погашення або реструктуризації боргів, адже без цього ви не отримаєте додаткові кошти на їх оплату в опалювальному сезоні. Краще до зими готуватися вже влітку!”- продовжує пані Антоніна.
Також хочемо нагадати, що попри всі чутки, якими повниться деокупована частина Херсонської області, рахунки за використані електроенергію, воду та газ все одно доведеться заплатити. Про це Антоніна Тищенко розповіла в попередній консультації – “Борги за комунальні послуги під час війни. Чи треба платити?”
Додаткову юридичну консультацію можна отримати через телефон гарячої лінії (050)999-01-42
🟩Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Допомога та захист прав жителів п’яти деокупованих громад Херсонщини», який впроваджує громадська організація «Білозерський центр регіонального розвитку» за фінансової підтримки Європейського Союзу, Нідерландського Гельсінського Комітету, МГО “Людина в біді” та Паризького центру громадянського суспільства. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.