Чи можуть втрачені документи завадити повернутися на Україну?
Через відсутність «зелених» коридорів мешканці окупованої Херсонщини вимушені були виїжджати через тимчасово окупований Крим. Декого з жителів області «евакуювали» до рф примусово. Ті, кого силоміць депортували до країни-агресорки, можуть сьогодні отримати посвідчення на повернення в Україну напряму від Державної міграційної служби. На днях у силу вступила відповідна урядова постанова.
Цей експериментальний проєкт розроблений МВС спільно з Мінреінтеграції, МЗС і ДМС. Посвідчення підрозділи Державної міграційної служби оформлюватимуть в Україні.
Звернутися до ДМС щодо підготовки посвідчення можуть:
1) один з батьків або інший законний представник особи віком до 18 років,
2) подружжя,
3) повнолітні діти,
4) рідні брати/сестри.
Посвідчення оформлюється безоплатно протягом п’яти днів і діє до трьох місяців.
Також оформити заявку на його виготовлення можна на підставі офіційного звернення на гарячу лінію Мінреінтеграції: 15-48.
Як відновити документи за межами України?
Оформленням втрачених та протермінованих документів займаються українські консульства. Послуги мають надавати невідкладно.
У консульстві можна:
- отримати інформаційну підтримку;
- продовжити термін дії закордонного паспорта;
- внести відомості про дітей, молодших 16 років, до паспорта одного з батьків;
- оформити Свідоцтво про підтвердження особи на випадок, якщо у вас є лише внутрішній паспорт (старого зразка), де відсутні записи латиницею.
У випадку втрати паперових документів, можливо використовувати послугу у застосунку «Дія» — «єДокумент». На час воєнного стану він є цифровим аналогом посвідчення.
Фото: ukrainska-gromada.gov.ua