Чи є у херсонських освітян вибір?
Більшість керівників освітніх закладів Херсонщини відмовилися від співпраці з окупантами, тож останні перейшли до прямого тиску та залякування вчителів. Освітянам погрожують ув’язненням, при чому попереджають, що покарання ті відбуватимуть на території Росії. Крім того, окупанти зробили директорів і керівництво шкіл невиїзними, тож вони тепер не можуть покинути Херсонщину.
Що робити учителям у цій ситуації? Стати колаборантом і після звільнення регіону українськими військами постати на лаві суду за порушення закону, або отримати термін зараз?
Відповідь на це питання має дати керівництво нашої держави, але Міносвіти поки що мовчить. Є лише рекомендації від пані Верещук, яка закликає мешканців Херсонщини виїжджати з окупованих територій…
А тим часом окупанти зобов’язали заступників директорів шкіл подати дані про педагогічні колективи та зібрати людей, які готові співпрацювати з росіянами. Вимагають від учителів, щоб вони перейшли на російську освітню програму та російську мову викладання. Крім того, освітян «переконують» оформити російське громадянство. Зарплату доведеться отримувати в російському банку, відділення яких вже відкрили у місті. Усі освітяни змушені будуть пройти переатестацію. Заробітну плату вчителям обіцяють від 30 тис. рублів, проте офіційної інформації з приводу окладів від окупаційної влади наразі немає.
Росіяни сподіваються, що методами шантажу і залякувань змусять херсонських освітян працювати за їхніми вказівками. У разі нестачі вчителів, окупанти планують залучити до освітнього процесу на Херсонщині російських спеціалістів з Росії та Криму.
У різних месенджерах сьогодні з’являється багато інформації про зрадників серед освітян Херсонщини. Проте не поспішайте робити висновки, адже можливо, людина пішла на співпрацю з окупантами не з власної волі…