Чиновниця Музиківського ЦНАПу брала участь у злочинній схемі ухилення від мобілізації: відомі деталі
У Херсонському районі ціна уникнення мобілізації до лав ЗСУ складала 7 тисяч доларів. Організатором схеми виступив очільник відділу херсонського ТЦК та СП Валерій Шавурський, а учасницею – провідна спеціалістка 1-ї категорії з питань військового обліку та реєстрації місця проживання Центру надання адміністративних послуг Музиківської СТГ Наталя Карп.
Деталі справи з’явились у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Імена фігурантів вдалось дізнатись виданню «МОСТ».
Ухилянти оплачували «послугу», і після цього працівники ТЦК та посадовиця ЦНАПу вносили неправдиві дані до військово-облікових документів та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів. Згодом їх виключали з військового обліку.
Валерій Шавурський до роботи у херсонському ТЦК працював головою Каланчацького районного військового комісаріату та військовим комісаром Білозерського райвиконкому. Завдяки йому до схеми долучились ще троє людей: Наталя Карп, старший офіцер підрозділу ТЦК та СП і підполковник, старший солдат й оператор відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу.
Реалізація схеми тривала щонайменше з квітня по вересень 2024 року. На початку Наталя Карп під час телефонної розмови з невідомим військовозобов’язаним розповіла про можливість знятись з військового обліку та назвала ціну – 7 тисяч доларів. За словами жінки, «послугу» надавав її знайомий. Чоловік захотів допомогти своєму другові, тож посадовиця попросила відправити фотографії його документів.
Вже у травні невідомий звернувся до поліції. А у серпні він у Музиківці надав Карп документи товариша разом з грошима. Спочатку документи від чиновниці та 5500 доларів (частину хабаря) отримав старший офіцер відділу ТЦК та СП, а через нього вони надійшли до Шавурського. Підробний документ він передав старшому офіцеру.
Старший офіцер за частину хабаря попросив зняти військовозобов’язаного з обліку оператора відділення, а той передоручив справу колезі, що не брав участі у схемі. Фейковий документ повернувся до Наталі Карп, а у вересні його отримав невідомий.
У кінці вересня Шавурського взяли під варту за підозрою про прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Правоохоронці провели обшуки та знайшли гроші в учасників схеми. Також проти очільника відділу ТЦК свідчили двоє людей.
Слідчий попрохав суддю Жовтневого районного суду Миколаївської області тримати фігуранта під вартою та у разі призначення застави встановити її розмір 4 мільйони гривень, що прокурор підтримав.
Шавурський не визнав вини та хотів отримати більш м’який запобіжний захід – домашній арешт, щоб продовжити займатись роботою. Також на судове засідання, що мало пройти у Миколаєві, адвокати обвинуваченого не з’явились.
На суді Шавурського захищав адвокат Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги. Хабарника триматимуть під арештом до 22 листопада. Йому призначили і заставу – 2,5 мільйони гривень.
- Жителька Білозерки потрапила у банківську шахрайську схему. На прохання «менеджера» установи вона перерахувала свої гроші на “спеціальний новий рахунок”. З картки жінки зняло 115 тисяч гривень.
- На Херсонщині пройде суд над працівниками «Дар’ївської виправної колонії». Чоловіків судитимуть за колабораціонізм. На псевдопосадах фігуранти слідкували за ув’язненими, охороняли адмінбудівлю, контролювали пропускний режим. Вони можуть отримати від 12 до 15 років в’язниці.
- Правоохоронці закінчили розслідування стосовно російського військового, який утримував мешканку Станіславської громади у сексуальному рабстві. Ним виявився 37-річний уродженець Черкеська, що служив у 25-му окремому гвардійському полку спеціального призначення ЗС РФ. Злочинець ґвалтував жінку, змушував вести роботу по дому, бив, у разі непокори зачиняв у підвалі.