Ср, 1 Січ 25
4.1°C

Держава надає допомогу пораненим цивільним та родинам загиблих з Херсонщини

Наталія Свирида 19 Липня, 2024

У Херсонській області діє програма соціального захисту на 2020–2024 роки, у межах якої деякі категорії громадян можуть отримати одноразову матеріальну допомогу.
Хто може оформити такі виплати, розповіла нашому виданню Ольга Зубко, начальниця відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян та з питань ветеранської політики Херсонської РВА.

“Одноразова матеріальна допомога надається мешканцям Херсонської області (цивільним особам), які отримали поранення внаслідок війни після 24 лютого 2022 року. Це 15 тисяч гривень. Також родини загиблих цивільних можуть отримати 30 тисяч гривень коштом обласного бюджету Херсонщини”.

Для цього, за словами пані Ольги, представники названих вище категорій повинні написати заяви до органів соціального захисту населення за місцем проживання.
До заяви ті, хто отримав поранення, додають копії таких документів:
– паспорти громадянина України;
– свідоцтво про народження для неповнолітнього;
– довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
– витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Також треба надати медичні документи пораненого: оригінал довідки лікарсько-консультативної комісії (ЛКК), виписку з медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого, копію виписного епікризу, медичні довідки та довідку з реквізитами рахунка заявника в банку за стандартом IBAN.
Представник пораненого додатково подає копії таких документів:
– нотаріально посвідченої довіреності (за потреби);
– рішення суду про призначення опікуном, піклувальником (за потреби);
– рішення виконавчих органів влади про встановлення опіки (за потреби);
– паспорта громадянина України;
– довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
Також потрібна довідка з реквізитами рахунку заявника (представника) в банку за стандартом IBAN.

“Першочергово отримують допомогу чоловік, дружина та діти цивільної особи, яка загинула. За відсутності членів сім’ї першої черги – батько, мати, рідні брати або сестри, бабуся або дідусь цивільної особи, яка загинула” – пояснила Ольга Зубко.

Для цього, окрім копій паспорта громадянина України та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, їм треба подати копії:
– свідоцтва про шлюб;
– документів, що підтверджують родинні зв’язки члена сім’ї з цивільною особою, яка загинула;
– лікарського свідоцтва про смерть цивільної особи із зазначенням причини смерті, що настала внаслідок військових дій;
– свідоцтва про смерть цивільної особи, яка загинула;
– витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
– нотаріально посвідченої довіреності (за потреби);
– рішення суду про призначення опікуном (за потреби);
– рішення виконавчих органів влади про встановлення опіки (за потреби);

– довідку із зазначенням реквізитів рахунка заявника в банку за стандартом IBAN”.

Пані Ольга зазначила, що саме її відділ проводить прийом документів мешканців району в подібних випадках. За тиждень опрацьовані документи передають на обласну комісію, яка впродовж місяця виносить рішення про виплати.

“Розумієте, є різні випадки. Ось кілька днів тому у Чорнобаївці 16-річна дівчина потрапила під російський обстріл. Зараз у тяжкому стані у лікарні. Ми терміново опрацювали всі документи та передали на комісію. Зараз обстріли посилилися, звернень все більше, ми допомагаємо все правильно оформити, щоб люди отримали державну підтримку”, – зазначає начальниця відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян.

Наразі спеціалісти Херсонської РВА опрацювали та направили на розгляд до області 84 пакети документів для надання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 15 тисяч гривень у зв’язку з пораненням та 46 пакетів документів для надання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 30 тисяч гривень у зв’язку зі смертю членів родини через обстріли.

За більш детальною інформацією звертайтеся на гарячу лінію відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян та з питань ветеранської політики УСП Херсонська РВА: +380665806651.

Наталія Свирида

Статті автора