
Діти із прифронтових населених пунктів Білозерщини відпочивають у Карпатах
Патріарша фундація «Мудра справа» у співпраці з Патріаршим паломницьким центром УГКЦ розпочала цикл благодійних літніх таборів для дітей, які мешкають на прифронтових чи деокупованих територіях. Можливість безкоштовно відпочити у Карпатах отримали і діти з Білозерщини.
Інформація про це з’явилася на сайті Української Греко-католицької церкви.
До участі в таборах запросили дітей, які проживають у регіонах, близьких до ведення бойових дій та які потерпають від обстрілів або були окуповані, дітей, які втратили одного з батьків, дітей з багатодітних родин, які через військове вторгнення опинилися у скрутній ситуації, дітей, що стали свідками насильницьких дій, та дітей військовослужбовців. У їхньому зборі допомагали місцеві органи самоврядування.
Місцем проведення літнього відпочинку для дітей стало Яремче на Івано-Франківщині.
40 дітей для літнього табору зібрала Херсонська обласна адміністрація якраз на другий день після підриву греблі Каховської ГЕС, що спричинило затоплення великої кількості населених пунктів цього регіону.
«З нами зараз у Карпатах перебувають дітки з Чорнобаївки, Станіслава, Білозерки, Дніпровського, Першокостянтинівки, Берислава, Старосілля, Великої Олександрівки та самого Херсона», — розповідає координаторка літнього табору й заступниця керівника Патріаршого паломницького центру Альбіна Бріліантова.
Патріарший паломницький центр більше року здійснює безкоштовну евакуацію, поселення та відновлення ВПО, — «вивезти дітей у літній період до цілющих Карпат, збагатити їх духовно, організувати фізичний і ментальний відпочинок, надати поштовх жити у злагоді, навчатися новому, берегти природу та підтримувати один одного в цей непростий для всіх період». Про це вони зазначили в оголошенні про організацію літнього табору.
«Ми розуміємо, що діти як в окупації, так і зараз через постійну загрозу обстрілів, були дуже обмежені у вільному пересуванні, у спілкуванні з друзями, у навчанні та спорті. Вони на власні очі бачили такі жахіття війни, що не кожний дорослий може перенести. Дехто пережив втрати у власній родині. Тому ми запросили не тільки круту команду аніматорів і склали програму заходів, які нікого не залишать осторонь, а й долучили фахового психолога та обрали керівником табору духівника отця Василя Кінаха», — продовжує розповідь Альбіна.