Сб, 5 Кві 25
12.7°C

Дмитро Кузьменко: «Ми готові дати відсіч ворогу»

Lu Pohribna 22 Лютого, 2022

Сьогодні наша країна знаходиться у непростій ситуації. Через загрозу вторгнення російських військ в Україні посилено підготовку до можливого захисту держави. 1 січня набув чинності закон «Про основи національного спротиву», який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву. Цим законом визначені завдання територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву.

Про організацію територіальної оборони на Білозерщині розповів командир військової частини А7360 сил тероборони, майор Дмитро Вікторович Кузьменко. З чого складається територіальна оборона Відповідно до закону «Про основи національного спротиву», у кожній зоні тероборони та у кожному місті, чисельність населення якого перевищує 900 тисяч жителів, мають бути створені бригади тероборони, у кожному районі територіальної оборони та у кожному адміністративному центрі області – батальйони тероборони.

Територіальна оборона складатиметься і з професійних військових, і з цивільних громадян, які пройдуть відповідну підготовку та укладуть контракт. Командувач сил тероборони – бригадний генерал Юрій Галушкін, бойовий офіцер, учасник оборони Донецького аеропорту. Кістяк сил тероборони – це 25 бригад (по одній в кожній області та в Києві), які об’єднують понад 150 батальйонів (один на район). Тероборона буде складатися з так званого штату мирного часу, чисельністю 10 тис. осіб. Це професійні військові, які несуть службу за контрактом в силах тероборони. Вони формують організаційно-управлінське ядро батальйонів та бригад.

В середньому по штату мирного часу у кожному батальйоні має бути близько 50 кадрових військових, а у бригаді – 90-120 осіб. У військовій частині А7360 сил тероборони, розташованій на базі колишнього неврологічного відділення Білозерської лікарні у Велетенському, сьогодні несуть службу близько сорока осіб. Друга складова територіальної оборони – штат особливого періоду, розрахований на понад 130 тис. осіб. Це цивільні громадяни, які пройдуть відбір і укладуть контракт про службу в резерві тероборони (до 600 у складі батальйону). Вони перебуватимуть під командуванням військових. Держава закріпить за ними зброю, проводитиме навчання і злагодження.

У резерві нашого батальйону тероборони сьогодні знаходиться близько тридцяти осіб, двоє з яких – жінки. Третій компонент територіальної оборони – добровольчі формування територіальних громад. Вони можуть бути створені за ініціативи командування сил тероборони, коли головнокомандувач ЗСУ ухвалить відповідне рішення. Основу добровольчих формувань територіальних громад складатимуть українці, які служили в ЗСУ чи правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховуватимуть після присяги та постановки на військовий облік.

Навчальні збори

Важлива складова ефективної територіальної оборони – якісна військова підготовка учасників спротиву. У свій час Дмитро Кузьменко був відповідальним за організацію навчальних зборів підрозділів територіальної оборони у Микільському та Велетенському. Брав участь у навчальних зборах «Спільні зусилля-2020», підготовці організаційного ядра підрозділів тероборони у Скадовську. «Ми відпрацьовували завдання, пов’язані з охороною та обороною органів державного управління, комунікацій, підтриманням правового режиму воєнного стану, посиленням державного кордону, забезпеченням стратегічного розгортання військ та інше», – говорить Дмитро Кузьменко. Цьогоріч держава приділятиме цьому напрямку роботи ще більше уваги.

Як потрапити до тероборони

Для зарахування до загонів тероборони необхідно пройти медичний, професійний та психологічний відбір і підписати контракт для служби у військовому резерві. Ви повинні звернутись за телефоном «гарячої лінії» командування Сил територіальної оборони ЗСУ за номером 0 800 507 028. Вас сконтактують з командиром або начальником штабу батальйону. Потім він скоординує ваші подальші дії. Як правило, оформлення документів займає максимум тиждень. Проходження медкомісії – в залежності від стану здоров’я. Резервістом може стати не лише прописаний мешканець населеного пункту, а й той, хто тимчасово працює або проживає в ньому. З офіцерами контракт резервіста укладається на 5 років, із сержантом/солдатом – на 3 роки. Всі військовослужбовці гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення, їм надаватиметься безоплатна медична допомога у військово-медичних закладах. Також на момент проведення зборів за всіма військовослужбовцями зберігатиметься місце роботи, посада і середній заробіток незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, в яких вони працювали на час призову.

Приводу для паніки немає

Через постійний інформаційний тиск у ЗМІ та соціальних мережах щодо загрози вторгнення російських військ на територію України, мешканці Білозерщини всерйоз занепокоєні подальшою ситуацією в країні. Але Дмитро Кузьменко запевняє, що приводу для паніки немає. «Сьогодні українська армія стала значно сильнішою, – говорить командир військової частини А7360 сил тероборони. – Учасники територіальної оборони пройшли підготовку під час навчальних зборів, багато чоловіків мають досвід служби у зоні проведення АТО та ООС. Наші хлопці знають, як поводитися зі зброєю, тож ми готові дати відсіч ворогу у разі необхідності. Слава Україні!»

Довідково. Командир військової частини А7360 сил тероборони, майор Дмитро Вікторович Кузьменко народився і виріс у Чорнобаївці. У 1993 році закінчив місцеву школу і вступив до Одеського інституту сухопутних військ. Потім служив у лавах Національної гвардії України в Києві, працював на командних посадах у Школі прапорщиків №324 у Десні. З 2005 до 2011 року працював у Білозерському райвідділі міліції. У 2018 році був призначений начальником окремого батальйону територіальної оборони, розташованому на території Білозерського району. Пройшов курси підвищення кваліфікації в Одеській академії сухопутних військ. У 2019-2020 році брав участь в ООС. Військову службу взводу ніс в районі села Красногорівка та Мар’янка – за 120 метрів від позицій ворога. Займав посаду командира взводу, певний час виконував обов’язки командира роти мотопіхотного батальйону.