Ср, 1 Січ 25
4.1°C

Досвід Кочубеївки: що в громаді змінилося після об’єднання

life 21 Червня, 2017

31 січня  група активістів із Олександрівки, Широкої Балки, Кізомиса і Велетенського відвідала Кочубеївську об’єднану територіальну громаду.

Товариську зустріч за круглим столом провели з 08:00 до 12:00. Головне, що нас цікавило, – це фінансова-господарська діяльність, наповнення штату працівників, утворення і збереження установ ОТГ, їх фінансування.

Із виступу голови ОТГ Івана Івановича Дударя стало відомо, що громада об’єднала 14 сіл, загальна площа території 20600 гектар. Середній земельний пай складає 4.46 га. В ОТГ налічується 3876 жителів, із них мають 14 депутатів місцевої ради, 14 членів виконавчого комітету.

При плануванні бюджету на 2016 рік було заплановано 11,274 мільйони гривень, а по факту бюджет виконано на 17,827 млн. гривень, що перевищує показник власних надходжень на 6,553 млн. гривень.

Іван Іванович повідомив, що ОТГ отримала субвенцію у 2016 році із державного бюджету на вирішення соціально-побутових проблем у сумі 4,371 млн. гривень. Це дало змогу:

– прокласти 1.5 км асфальтованої дороги,

– зробити вуличне освітлення, 

– капітально відремонтувати приміщення місцевої лікарні, придбали нові меблі, 

– придбати нове обладнання для стоматологічного кабінету,

– придбати 10 комп’ютерів і мультимедійну дошку у школу, 

– відремонтували водогін,

– встановити нову башту з водо-забезпечення,

– за надані кошти купити новий трактор МТЗ-80, новий причеп, плуг і косарку для трави за 450000 гривень.

Для вирішення проблем інфраструктури у 2017 році очікують фінансову підтримку із державного бюджету у сумі 4 мільйони гривень, яка надійде рівними частинами протягом 2017 року.

Голова повідомив, що повністю і вчасно отримали освітню і медичну субвенцію із державного бюджету для здійснення платежів у повному обсязі у сумі 5,95 млн. гривень, при цьому кількість дітей від 0 до 16 років становить 226 дітей. При цьому у всіх селах збережено бібліотеки, сільські клуби, школи і дитячі садки.

Всього штат ОТГ складає 161 працівник, із них мають свій власний відділ освіти у кількості 3 спеціалістів.

Я запитав у сільского голови: “Якщо повернути час на 1.5 роки назад ви б погодились на об’єднання чи вже ні?”

Іван Іванович відповів: “Я запізнився на два роки, щоб повернути час назад яб об’єднався ще у 2013 році. Я за об’єднання і перспективу розвитку своєї рідної Кочубеївської громади”.

Під час зустрічі всі поводились дружно, спілкувалися, ділилися враженням і спогадами.

Відвідавши цю маленьку ОТГромаду, я впевнений, що перспектива наших територій, яка більша за площею, за населенням, за розвитком інфраструктури, за кількістю дітей, буде набагато більша, стабільніша і перспективніша.

Давайте об’єднаємося заради розвитку наших громад.

Конспектував і підготовив Іван Самойленко, Широкобалківський сільський голова