Екозвичка від Раїси Сонько: долучайтеся до екологічних ініціатив
Сьогодні в рамках екопроекту “21 екозвичка, яка допомагає планеті” екоактивістка Раїса Сонько розповідає про ще одну важливу екозвичку – “долучайтеся до екологічних ініціатив”:
Для збереження середовища свого існування кожна людина має мати екологічну культуру та екологічну свідомість. Коли ми на добровільних засадах долучаємося до тієї чи іншої ініціативи, ми виокремлюємо для себе те, що для нас важливо, що для нас є цінністю. Своїм прикладом передаємо відчуття цінності нащадкам. Адже наші діти вчаться на наших вчинках. Ми бажаємо їм найкращого. Тому важливо навчити їх власним прикладом сталому споживанню.
Екологічна освіта збагачує людину знанням:
– про закони, принципи і правила безпечного співіснування з природним середовищем;
– збереження природних ресурсів та мальовничості наших ландшафтів, їх біорізноманіття;
– підвищення якості повітря, води, ґрунтів;
– та ощадливе використання вичерпних природних ресурсів.
Наразі у кожному обласному центрі, невеликих містах та навіть селах є громадські організації, що впроваджують ті чи інші ініціативи. Іншими осередками екологічних ініціатив є заклади освіти: школи, садочки, університети, тощо. Тому, я впевнена, що ви з легкістю зможете знайти цікаву саме вам ініціативу та підтримати її. А завдяки інтернету, можна підтримати ініціативу, що проводиться за сотні кілометрів від вас.
Якщо ж ви легко долучаєтеся до ініціатив там, де живете, то ви можете започаткувати якусь власну. Наприклад, організувати в багатоквартирному будинку компостування опалого листя на прибудинковій території.
В рамках проекту «Громада без сміття» я сама організовувала еко-ініціативи. Однією з яких було проведення акції «АльтернативаЄ!». Метою такої ініціативи стало привернення уваги мешканців до вживання речей багаторазового використання. Разом із командою однодумців, ми придбали пляшки для напоїв і виготовили екосумки з логотипом громади. Далі оголосили про старт обміну “целофанових” пакетів та ПЕТ-пляшок на спеціально підготовлені подарунки. Знадобився один день, щоб обміняти 60 пляшок, і два тижні – на обмін 100 екосумок. Пластикові пляшки передали комунальному підприємству, а пакети відправили громадській організації «Зелений птах» на переробку, оскільки навіть у нашому обласному центрі відсутні пункти прийому пакетів. Цей досвід надає крила та віру в те, що люди готові до змін. Просто потрібно їм у цьому допомогти.
Ось лише невеликий перелік організацій, чиї ініціативи можна підтримати завжди:
Україна без сміття. Станція сортування сміття No Waste Recycling Station® — перша та єдина в Україні освітня платформа, яка поєднує в собі багато різних процесів.
ГО «Зелений птах» – це перший в Україні справжній еко-капіталістичний проект. Спеціалізуються на зборі та переробці тетрапаку.
Компола – компостування відходів шкільних їдалень.
ГО «Батарейки здавайтеся» – найбільша в Україні мережа зі збору батарейок.
ZERO WASTE Україна. Проект про скорочення кількості сміття в реаліях України.
Пам’ятайте, сила в єдності. Лише згуртованість задля спільної мети дає реальні, довгострокові результати. Долучайтеся до спільнот, створюйте спільноти навколо себе з такими ж цінностями, як у вас.
Що це дає мені?
- Підтримка спільноти однодумців.
- Відчуття причетності до великої доброї справи.
Що це дає довкіллю?
- Зміна фокусу людства з марнотратства на стале споживання;
- Збереження та відновлення ресурсів.
Питання до вас:
- До яких ініціатив долучалися ви?
- Чи готові ви самі організувати екологічну ініціативу? Що це за ініціатива?
Наступні історії про екозвички чекатимуть на вас щочетверга тут та сторінці Раїси у фейсбуці. Також читачів запрошують вподобати та підписатися на сторінку Громада – НУЛЬ відходів у мережі Facebook, щоб слідкувати за публікаціями на екотематику. А вже зараз ви можете пройти тест та дізнатися, настільки ви еко-дружні за цим посиланням: https://www.facebook.com/Community.ZeroWaste/posts/130863152219268
А також запрошуємо всіх прийняти участь у конкурсі «Розкажи про СВОЮ екозвичку». Правила максимально прості:
- Вподобати Facebook-сторінку @Community.ZeroWaste.
- Написати у себе на сторінці пост про екозвичку, яку маєте, додавши хештег #21екозвичка та відмітивши сторінку @Community.ZeroWaste, щоб я могла вас знайти.
- Дочекатися останнього дня місяця, коли я за допомогою random.org оголошу щасливчика або щасливицю, що отримає екоподарунок.
Конкурс буде проходити протягом лютого-червня. 5 місяців – 5 подарунків – 5 обдарованих. До місячного розіграшу приймаються автори постів поточного місяця.
Бажаємо вам наповнювати своє життя емоціями та враженнями, замість речей, що з часом стануть мотлохом.
#21екозвичка #ГромадаНУЛЬвідходів
Почитати про попередні звички можна тут:
- плануй та складай список покупок, щоб не купувати зайвого
- будьте обережні з акціями та розпродажами
- мінімізуйте одноразове, використовуйте еко-альтернативи замість одноразових речей: торбинки, сумку шопер, термочашку
- саджайте дерева, вирощуйте кімнатні квіти
- продавайте або даруйте непотрібні речі тому, хто їх потребує
- купуйте речі на вторинному ринку
- обирайте продукти у пакуванні, що можна переробити, або взагалі без пакування
- сортуйте та здавайте відходи
- компостуйте
- відмовтеся від чеків у банкоматі
Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.