Сб, 4 Січ 25
7.4°C

Екозвичка від Раїси Сонько: обирайте живі квіти, аби вшанувати померлих

Ella 06 Травня, 2021

Сьогодні в рамках екопроекту “21 екозвичка, яка допомагає планеті” екоактивістка Раїса Сонько розповідає про ще одну важливу екозвичку – “обирайте живі квіти, аби вшанувати померлих”:

Принаймні один раз на рік, всi ми ходимо на кладовище, щоб пом’янути своїх померлих рiдних. Беремо з собою кошики з цукерками, крашанками, печивом… i звiсно ж пластиковi букети. Пiсля поминальних днiв кладовища «зацвiтають» пластиковим рiзнобарв’ям, потiм тускнiють пiсля весняних дощiв та лiтнього спекотного сонця, а далi «цвiт» несуть вiтри, вся територiя стає встелена пластиковим смiттям!

Для чого ми це робимо? Для чого перетворюємо останнє місце прихисту наших близьких на смiтник?

Мені здається, що пластикові букети потрібні нам, щоб вказати іншим на те, що ми дiйсно тут були… Моя родина відмовилася від пластикових квітів на користь живим квітам. Звісно, живі квіти не будуть «прикрашати» надгробок увесь рік. Та вони не токсичні. Натомість пластикові квіти виготовлені із токсичного пластику 3 типу, так званий полівінілхлорид (ПВХ). Він не переробляється та є небезпечним. Навіть найдорожчі та найкращі квіти та вінки шкідливі для навколишнього середовища. Ці вироби стають справжнім екологічним лихом після того, як вони «відцвітають». Священники різних конфесій уже не один рік закликають вірян не купувати пластикових квітів. Вони запевняють, що пластикові вінки і квіти не несуть ніякої богословської символіки. Тому, можна звісно чекати від держави політичної волі та заборони продажу штучних квітів, а можна самому прийняти рішення уже сьогодні. Вибір за вами. А ще ми відмовилися від «посиденьок» на кладовищі. Бо часто можна спостерігати картину, як поминання перетворюються на справжню масову гулянку на святому місці. І це, для мене, вже ніяк не вшанування померлих. Натомість ми сідаємо вдома, в колі близьких, щоб згадати тих, хто пішов…

Що це дає мені?

  • Зменшення об’єму відходів.

Що це дає довкіллю?

  • Зменшення об’єму відходів на звалищі;
  • Зменшення об’єму ресурсів необхідних на задоволення людських потреб;
  • Збереження навколишнього середовища.

Питання до вас:

  • Яким квітам віддаєте перевагу ви?
  • Чи є у вас вдома штучні квіти для «краси»?

Наступні історії про екозвички чекатимуть на вас щочетверга тут та сторінці Раїси у фейсбуці. Також читачів запрошують вподобати та підписатися на сторінку Громада – НУЛЬ відходів у мережі Facebook, щоб слідкувати за публікаціями на екотематику. А вже зараз ви можете пройти тест та дізнатися, настільки ви еко-дружні за цим посиланням: https://www.facebook.com/Community.ZeroWaste/posts/130863152219268

А також запрошуємо всіх прийняти участь у конкурсі «Розкажи про СВОЮ екозвичку». Правила максимально прості:

  • Вподобати Facebook-сторінку @Community.ZeroWaste.
  • Написати у себе на сторінці пост про екозвичку, яку маєте, додавши хештег #21екозвичка та відмітивши сторінку @Community.ZeroWaste, щоб я могла вас знайти.
  • Дочекатися останнього дня місяця, коли я за допомогою random.org оголошу щасливчика або щасливицю, що отримає екоподарунок.

Конкурс буде проходити протягом лютого-червня. 5 місяців – 5 подарунків – 5 обдарованих. До  місячного розіграшу приймаються автори постів поточного місяця.

Бажаємо вам наповнювати своє життя емоціями та враженнями, замість речей, що з часом стануть мотлохом.

#21екозвичка #ГромадаНУЛЬвідходів

Почитати про попередні звички можна тут:

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.