Ср, 1 Січ 25
4.1°C

Екозвичка від Раїси Сонько: віддавайте перевагу якості замість кількості

Ella 24 Червня, 2021

Cьогодні в рамках екопроекту “21 екозвичка, яка допомагає планеті” екоактивістка Раїса Сонько розповідає про ще одну важливу екозвичку – “віддавайте перевагу якості замість кількості”:  

Всі ми знаємо приказку: «Скупий платить двічі». Та буває так, що дорога річ нам не по-кишені сьогодні, а хочеться чи потрібно її мати прямо зараз. І тоді можна піти на поводу задоволення власних бажань та придбати більш дешевий аналог. А за рахунок чого зменшується ціна? Дешевизна товару формується за рахунок зменшення якості. Однак зниження якості впливає на термін експлуатації. І виявляється, що вже через невеликий проміжок часу знову треба викласти чималу суму на вже якісний товар. Адже попередній дешевий аналог вийшов з ладу. Це стосується як одягу, взуття, так і побутової техніки, автомобілів і т.д.

Таким чином, бажання зекономити не завжди виправдовує результат. Тому краще одразу обрати:

– якісний одяг, що вже завтра не розтягнеться, не вилиняє та не покошлатиться;

– якісне взуття, що не зробить вам «сюрпризу» в ходу через 2-3 тижні у вигляді відсталої підошви наприклад;

– якісну побутову техніку, що не згорить від найменшого інтенсивного напруження та споживає менше електроенергії;

– … Список можна продовжувати, але я сподіваюсь ви і так розумієте, про що йде мова. У кожного з нас, я думаю, є свій досвід.

Колись будучи студенткою, мені терміново було потрібне літнє взуття, а коштів було обмаль. Звісно, я придбала недороге, розуміючи свій бюджет, та я знала, що це дуже тимчасове рішення і мені потрібно заплатити вдвічі більше, аби придбати нову пару якісного взуття. Крім того, якість вберігає нас, принаймні частково, від шкідливих, алергенних, токсичних матеріалів.

Тому, підходячи до покупки, слід орієнтуватися не на ціну, а на той чинник: «Скільки часу ця річ буде придатною до використання/одягання?».

Якщо мова йде про техніку – якісна техніка зазвичай має кращі показники енергоефективності та зменшує ваші постійні видатки на електроенергію.

Що це дає мені?

  • Управління коштами;
  • Зменшення видатків.

Що це дає довкіллю?

  • Зменшення шкідливого впливу на довкілля.

Питання до вас:

  • Як думаєте, ви орієнтовані на якість чи на кількість?
  • Чи доводилося вам платити двічі за щось?

Наступні історії про екозвички чекатимуть на вас щочетверга тут та сторінці Раїси у фейсбуці. Також читачів запрошують вподобати та підписатися на сторінку Громада – НУЛЬ відходів у мережі Facebook, щоб слідкувати за публікаціями на екотематику. А вже зараз ви можете пройти тест та дізнатися, настільки ви еко-дружні за цим посиланням: https://www.facebook.com/Community.ZeroWaste/posts/130863152219268

А також запрошуємо всіх прийняти участь у конкурсі «Розкажи про СВОЮ екозвичку». Правила максимально прості:

  • Вподобати Facebook-сторінку @Community.ZeroWaste.
  • Написати у себе на сторінці пост про екозвичку, яку маєте, додавши хештег #21екозвичка та відмітивши сторінку @Community.ZeroWaste, щоб я могла вас знайти.
  • Дочекатися останнього дня місяця, коли я за допомогою random.org оголошу щасливчика або щасливицю, що отримає екоподарунок.

Конкурс буде проходити протягом лютого-червня. 5 місяців – 5 подарунків – 5 обдарованих. До  місячного розіграшу приймаються автори постів поточного місяця.

Бажаємо вам наповнювати своє життя емоціями та враженнями, замість речей, що з часом стануть мотлохом.

#21екозвичка #ГромадаНУЛЬвідходів

Почитати про попередні звички можна тут:

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.