Ср, 1 Січ 25
4.1°C

Екозвичка від Раїси Сонько: відмовтеся від чеків у банкоматі

Ella 15 Квітня, 2021

Сьогодні в рамках екопроекту “21 екозвичка, яка допомагає планеті” екоактивістка Раїса Сонько розповідає про ще одну важливу екозвичку – “відмовтеся від чеків у банкоматі”:

Наразі увесь світ все впевненіше прямує до онлайн формату, мобільного банкінгу, електронних квитків та книг. А пандемія коронавірусу цей процес пришвидшила та змусила швидше адаптуватися. І хоча, у свідомості ще залишається установка «без бумажки – ти букашка» варто відмовитися від чеків у банкоматі на користь мобільному банкінгу.

Адже, по-перше: ми можемо зберегти природні ресурси – зберегти «легені» нашої планети.

По-друге: чеки з магазинів і банкоматів роблять зі спеціального термопаперу – цифри на ньому не друкуються фарбою, а по суті випалюються. Цей папір має інший склад – у нього входить токсичний бісфенол А. Тому його не можна здавати на переробку разом з картоном і газетами, залишки чеків можуть зіпсувати всю партію.

По-третє: мобільний банкінг – це зручно. Я одразу бачу всі свої трати, нічого не губиться і можна робити швидкий аналіз доходів/витрат. Легко, зручно, не виходячи з дому, я оплачую комунальні платежі. До речі, електронні платіжки значно дешевші своїх паперових бюрократичних братів. За деякими підрахунками, якби всі ми платили за комунальні та інші послуги в інтернеті, замість використання паперових квитанцій, можна було б зберегти кілька десятків мільйонів дерев на рік.

Однак чек з банкомата справді потрібен, якщо з проведенням транзакції виникли проблеми (наприклад, банкомат не видав гроші) – у цьому випадку чек буде підтвердженням операції. Але в такій ситуації він друкується автоматично.

Якщо ж банкомат запитує, чи друкувати чек, оберіть «ні».

Відмовитися від чеків із супермаркетів поки не можна: касові апарати відповідають певним стандартам і обов’язково видають довгі стрічки чеків. Правда, у невеликих магазинах іноді можна побачити електронні каси, чеки з яких відсилають на пошту.

Електронні квитки. Ціна створення одного паперового квитка приблизно $ 10, а у випадку з електронним квитком витрачається лише $ 1. В найближчому майбутньому всі авіакомпанії світу перейдуть на електронні квитки, а поки вибирайте їх самі, якщо у вас є можливість.

Що це дає мені?

  • Зменшення об’єму відходів у моєму домі.
  • Електронний банкінг більш зручний для управління коштами ніж збирання чеків.

Що це дає довкіллю?

  • Зменшення об’єму відходів на звалищі;
  • Зменшення об’єму ресурсів необхідних на задоволення людських потреб.

Питання до вас:

  • Чи користуєтесь ви електронним банкінгом?
  • Що ви відповідаєте на питання у банкоматі: «Друкувати чек?»

Наступні історії про екозвички чекатимуть на вас щочетверга тут та сторінці Раїси у фейсбуці. Також читачів запрошують вподобати та підписатися на сторінку Громада – НУЛЬ відходів у мережі Facebook, щоб слідкувати за публікаціями на екотематику. А вже зараз ви можете пройти тест та дізнатися, настільки ви еко-дружні за цим посиланням: https://www.facebook.com/Community.ZeroWaste/posts/130863152219268

А також запрошуємо всіх прийняти участь у конкурсі «Розкажи про СВОЮ екозвичку». Правила максимально прості:

  • Вподобати Facebook-сторінку @Community.ZeroWaste.
  • Написати у себе на сторінці пост про екозвичку, яку маєте, додавши хештег #21екозвичка та відмітивши сторінку @Community.ZeroWaste, щоб я могла вас знайти.
  • Дочекатися останнього дня місяця, коли я за допомогою random.org оголошу щасливчика або щасливицю, що отримає екоподарунок.

Конкурс буде проходити протягом лютого-червня. 5 місяців – 5 подарунків – 5 обдарованих. До  місячного розіграшу приймаються автори постів поточного місяця.

Бажаємо вам наповнювати своє життя емоціями та враженнями, замість речей, що з часом стануть мотлохом.

#21екозвичка #ГромадаНУЛЬвідходів

Почитати про попередні звички можна тут:

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.