Ср, 1 Січ 25
4.1°C

Екозвичка від Раїси Сонько: заощаджуйте світло

Ella 11 Червня, 2021

Cьогодні в рамках екопроекту “21 екозвичка, яка допомагає планеті” екоактивістка Раїса Сонько розповідає про ще одну важливу екозвичку – “заощаджуйте світло“:

Ми щодня користується електрикою і не уявляємо свого життя без неї. У разі аварійного відключення хоча б на пару годин: нас охоплює паніка, плани руйнуються, інтернет зникає, холодильник не працює. Все пропало… А звідки ж береться електроенергія і чому про неї згадуємо?

Щоб створити одну одиницю електрики, потрібно звернутись до допомоги природи. Найбільш доступним джерелом виготовлення електрики є вугілля, нафта, газ, радіоактивний атом. А ці ресурси не безкінечні і їхніх ресурс виснажується. Отож, наше майбутнє за відновлювальною енергетикою, оскільки рано чи пізно запаси копалин нашої планети вичерпаються. До відновлювальної енергетики відносять способи отримання енергії з води, вітру та сонця. Хоча, попри всі позитивні якості відновлювальна енергетика (сила світла, води, вітру) не є абсолютно чистою. Процес виготовлення всіх елементів таких систем не є екологічно чистим та і обслуговування має в собі шкідливі для природи елементи. В той же час енергокомпанії по всій Україні попереджають, що незабаром буде проводитися часткове відключення електроенергії. Вони вказують на необхідність його найсуворішої економії.

Що я роблю у цьому напрямку:

 вимикаю світло у кімнаті, де не перебуваю зараз;

 вимикаю комп’ютер на ніч з мережі;

 витягаю зарядний пристрій від телефону з розетки, коли не заряджаю телефон;

 ми утеплили будинок та замінили вікна, замість підвищувати витрати на утримання необхідної температури;

 регулярно проводжу чистку фільтру пилососу;

 видаляю накип у електрочайнику;

 в домі замінено всі лампочки на LED лампочки;

сушу випраний одяг на сонці.

Ніби нічого не забула. «Такі дрібниці», – скажете ви. Та саме з цих дрібниць і складається рахунок за електроенергію, розмір спожитих ресурсів. І саме такі дрібниці дозволять вам мінімум на 20% скоротити марнотратство.

Що це дає мені?

  • Управління ресурсами та коштами необхідними для оплати цих ресурсів.

Що це дає довкіллю?

  • Збереження природного ресурсу.

Питання до вас:

  • Чи знаєте ви скільки електроенергії ви споживаєте щомісяця?
  • Спробуйте впровадити дрібні зміни протягом одного місяця і відстежте % зменшення платіжки за цей період?

Наступні історії про екозвички чекатимуть на вас щочетверга тут та сторінці Раїси у фейсбуці. Також читачів запрошують вподобати та підписатися на сторінку Громада – НУЛЬ відходів у мережі Facebook, щоб слідкувати за публікаціями на екотематику. А вже зараз ви можете пройти тест та дізнатися, настільки ви еко-дружні за цим посиланням: https://www.facebook.com/Community.ZeroWaste/posts/130863152219268

А також запрошуємо всіх прийняти участь у конкурсі «Розкажи про СВОЮ екозвичку». Правила максимально прості:

  • Вподобати Facebook-сторінку @Community.ZeroWaste.
  • Написати у себе на сторінці пост про екозвичку, яку маєте, додавши хештег #21екозвичка та відмітивши сторінку @Community.ZeroWaste, щоб я могла вас знайти.
  • Дочекатися останнього дня місяця, коли я за допомогою random.org оголошу щасливчика або щасливицю, що отримає екоподарунок.

Конкурс буде проходити протягом лютого-червня. 5 місяців – 5 подарунків – 5 обдарованих. До  місячного розіграшу приймаються автори постів поточного місяця.

Бажаємо вам наповнювати своє життя емоціями та враженнями, замість речей, що з часом стануть мотлохом.

#21екозвичка #ГромадаНУЛЬвідходів

Почитати про попередні звички можна тут:

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.