Сб, 4 Січ 25
7.4°C

Екозвичка від Раїси Сонько: заощаджуйте воду

Ella 03 Червня, 2021

Сьогодні в рамках екопроекту “21 екозвичка, яка допомагає планеті” екоактивістка Раїса Сонько розповідає про ще одну важливу екозвичку – “заощаджуйте воду“: 

Ще зі шкільної програми ми знаємо, що три чверті поверхні нашої планети вкриті водою, та лише 2,5% від загального об’єму становить прісна вода. Знаємо, що для багатьох країн світу прісна води є цінним та обмеженим природним ресурсом. І Україна – не виключення. Особливо відчутно це у Автономній Республіці Крим. При цьому за дослідженнями науковців майже третина води в побуті витрачається марно! Вражає, правда? Десь протікає змивний бачок, десь слід відремонтувати кран, прийняття щоденної ванни. Вода тече собі до каналізації і все. А оскільки ми не бачимо об’єму води, що використали, то й не відчуваємо цієї проблеми. Не можна вирішити те, чого ти не помічаєш.

Тим часом вчені та екологи б’ють на сполох, адже вже зараз постає питання перегляду споживацького відношення до водних ресурсів, переходу на ощадливе використання прісної води, в тому числі економне споживання питної води у побуті. Особисто мій стиль життя – це формування сталого споживання. З поняттями «сталого розвитку», «сталого споживання» ви можете ознайомитися самостійно.

Я лише хочу поділитися дрібними кроками, завдяки яким скорочую своє споживання питної води задля збереження ресурсу:  чищу зуби із закритим краном;

 використовую менший струмінь води;

 віддаю перевагу душу, а не ванні;

 одразу ремонтую або замінюю кран при виникненні несправності;

 після дрібних справ натискаю на кнопку змиву унітазу стільки, скільки необхідно для очищення. Можна одразу придбати унітаз з двома режимами зливу (подвійна кнопка на бачку);

 звісно встановлено лічильник на воду;

 якщо накопичується багато посуду, то мию у раковині замість під проточною водою;

 розморожую продукти заздалегідь, аби не розморожувати під проточною водою;

 збираю речі для прання в такому об’ємі, аби повністю завантажити пральну машину;

 використовую прийом мульчування рослин, аби скоротити полив і затримати наявну вологу;

 мій чоловік миє машину за допомогою відра замість шланга.

На перший погляд може здатися, що в загальній сумі щомісячних комунальних платежів оплата за воду не така велика, як плата за газ. Але, в перерахунку на рік, гроші, які доведеться викласти за воду, будуть чималими. А тепер уявіть, що, дотримуючись деяких нескладних правил, цю суму можна зменшити у 2—3 рази. Економне використання води — це не тільки турбота про сімейний бюджет, але й дбайливе ставлення до природи. І це, на мій погляд, вагома причина, аби запровадити у своєму стилі життя невеличкі зміни.

Що це дає мені?

  • Управління ресурсами та коштами необхідними для оплати цих ресурсів.

Що це дає довкіллю?

  • Збереження природного ресурсу.

Питання до вас:

  • Чи знаєте ви скільки кубометрів води використовуєте щомісяця?
  • Як думаєте, що під силу робити вам для заощадження води?

Наступні історії про екозвички чекатимуть на вас щочетверга тут та сторінці Раїси у фейсбуці. Також читачів запрошують вподобати та підписатися на сторінку Громада – НУЛЬ відходів у мережі Facebook, щоб слідкувати за публікаціями на екотематику. А вже зараз ви можете пройти тест та дізнатися, настільки ви еко-дружні за цим посиланням: https://www.facebook.com/Community.ZeroWaste/posts/130863152219268

А також запрошуємо всіх прийняти участь у конкурсі «Розкажи про СВОЮ екозвичку». Правила максимально прості:

  • Вподобати Facebook-сторінку @Community.ZeroWaste.
  • Написати у себе на сторінці пост про екозвичку, яку маєте, додавши хештег #21екозвичка та відмітивши сторінку @Community.ZeroWaste, щоб я могла вас знайти.
  • Дочекатися останнього дня місяця, коли я за допомогою random.org оголошу щасливчика або щасливицю, що отримає екоподарунок.

Конкурс буде проходити протягом лютого-червня. 5 місяців – 5 подарунків – 5 обдарованих. До  місячного розіграшу приймаються автори постів поточного місяця.

Бажаємо вам наповнювати своє життя емоціями та враженнями, замість речей, що з часом стануть мотлохом.

#21екозвичка #ГромадаНУЛЬвідходів

Почитати про попередні звички можна тут:

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.