Ерготерапія від Олександра Козака
Любов до себе – це піклуватися про своє здоров’я! Анекдот: – Як ви розслабляєтеся? – Я не напружуюся… Більшість людей жити і не напружуватися не здатні! А там де є напруга – є захворювання. Напругу потрібно вміти знімати. А захворювання взагалі потребують підвищеної уваги до свого організму. Чудовий спосіб «приділити собі увагу» – сходити на масаж! Недооцінювати його не варто, краще попіклуватися про «храм своєї душі» – тіло і обрати «свого» майстра. Я віддаю перевагу людям, які із захоплення виконують свою справу, які «горять», справжнім професіоналам. Адже іншого тіла у мене не буде. І ризикувати єдиним «зразком» я не наважуся :).
Декілька років тому я познайомилася із Олександром Козаком. На той час він повернувся із АТО і шукав «своє місце під мирним сонцем» у плані самореалізації. Олександр справив на мене враження відкритої і емпатійної людини. З ним було дуже легко спілкуватися. Чоловік розповів мені, що маючи власний життєвий досвід у відновленні здоров’я (спортивний, військовий), хотів допомагати іншим… Постало питання, як саме це можна робити. Дуже часто життя нам «натякає» різними знаками на шлях, який нас чекає. Але зазвичай ми – сліпі. Чим саме необхідно займатися, Олександру стало зрозуміло, коли він вдруге зламав руку на змаганнях за кубок України з ушу саньда (вперше це сталося у професійному бою ММА – змішані бойові мистецтва від англ. Mixed martial arts). Спорт завжди був його партнером, тож сил та витривалості чоловікові не займати. Але проблеми із рукою втомлювали та виснажували як емоційно, так і фізично. І тоді Олександр почав сам розбиратися, що ж у його тілі відбувається… Це виявилося настільки цікаво, що захопило його з головою! І як результат – сьогодні він має диплом з фізичної терапії, ерготерапії! Проте він не зупиняється на досягнутому і вчиться далі. Адже людське тіло, організм – це унікальна природна екосистема, яка потребує неабияких знань та вмінь. Фізична терапія – це те, про що Сашко може говорити годинами. Те, що його по-справжньому захоплює. Те, чому він присвячує увесь свій час.
Вдруге життя нас звело, коли після складної операції на хребті, мені необхідна була допомога реабілітолога. Виявилося, що операція – це не кінець складного періоду хвороби, а навіть навпаки – початок нового життя. Де необхідно вчитися спочатку: правильно підніматися, ходити, сідати, робити вправи. Олександр вивчив моє питання: медичні показники, висновки та аналізи, рекомендації лікаря. А потім ми разом взялися покращувати якість мого життя. За своєю природою я маю «ліниву» натуру. Але Сашко не тільки розробив індивідуальний курс фізичної лікувальної гімнастики, а й займався разом зі мною, що для мене дуже цінно! А потім, у якості винагороди за старання я отримала масаж. І хоча він був лікувальний, все ж таки задоволення – колосальне! А на десерт – тейпування. Я вивчаю кольори та їхній вплив на психіку людини. Патріотична гама тейпів мене дуже порадувала і принесла не тільки лікувальний ефект, а й естетичне задоволення.
Сьогодні відновлення мого організму продовжується. Впевнена, що незабаром буду бігати як раніше. З власного досвіду скажу, що взагалі-то ціни на послуги фізичного терапевта дуже часто «кусаються», тож більшості людей вони не по карману. Олександр же мріє, щоб такі заняття були доступними широкому загалу! Тим паче, що кваліфікована допомога потрібна багатьом білозерцям, та й мешканцям району в цілому. Сьогодні фізичний терапевт на шляху до своєї мрії. Перші кроки зроблені. І як результат, на території Білозерської лікарні днями відкрився осередок лікувальної фізкультури. Сюди можна звертатися за оздоровчим та лікувальним масажем, опрацюванням тригерів, постізометричною релаксацією, лікувальною фізкультурою (при сколіозі, видаленні гриж), фізичною терапією (після інсультів, для післяопераційної реабілітації) тощо. Досвідчений фізичний терапевт може запропонувати вам масаж руками, банками та апаратний і справедливо вважає, що вже після першого сеансу клієнт відчуває позитивні зміни у власному здоров’ї. А здоров’я – це наш головний скарб!
Інна Корміленко
Фізіотерапія – це один із видів сучасної медицини, пов’язаний із лікуванням за допомогою фізичних факторів, тобто тепла, холоду, магнітного поля, електричного струму, лазеру, ультразвуку, лікувальної гімнастики, масажу тощо. Така терапія досить широко використовується для лікування різноманітних захворювань. Вона не заміняє лікування, а доповнює його та робить більш дієвим, зменшує необхідність хірургічного втручання та використання медикаментів.
Фізіотерапія не застосовується як самостійний метод лікування, а потрібна у комплексі з іншими лікувальними заходами. Головна цінність фізіотерапії полягає в тому, що вона допомагає зменшити навантаження лікувальних препаратів на організм. Навіть після найрадикальнішого методу лікування – хірургічного втручання, для комплексного відновлення організму потрібні фізичні терапевти, які призначать необхідні процедури та прослідкують за інтенсивністю лікування.
На сьогоднішній день фахівець-фізичний терапевт – це одна із найпопулярніших спеціальностей у Європі та у світі. Ця професія входить до ТОП-20 по всьому світу та особливо популярна у Німеччині, Канаді, Фінляндії, США та Сингапурі.
Фізичний терапевт – це лікар, який займається відновленням організму пацієнта, допомагає відновити рухову активність та здоров’я людей різного віку за допомогою вправ, масажу, ЛФК, магнітного поля, високої чи низької температури і тому подібне. Для лікаря-фізичного терапевта потрібно мати не лише хороші знання медицини, а й техніки. Також важливі такі особисті якості, як прагнення допомагати тим, кому це потрібно, відповідальність, високі інтелектуальні здібності, бажання професійно розвиватись, здатність постійно вивчати нові технології та отримувати нові знання. Професія фізичний терапевт передбачає допомогу у відновленні оптимального стану здоров’я дорослих та дітей. Такі спеціалісти допомагають під час лікування захворювань нервової системи, судин, органів зору та опорно-рухового апарату, дихальної системи та лор-органів. У дітей фізичні терапевти допомагають лікувати захворювання сечової та статевої системи, розлади шлунково-кишкового тракту, нервової системи.
Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.