Фіскали взялися за моряків херсонщини
Співробітники фіскальної служби продовжують відстежувати моряків Херсонщини, які ходять у рейси на закордонних судах і не платять податки на батьківщині. Виявляють їх поки що за допомогою крюїнгових компаній. За словами заступника начальника управління податків і зборів ДФС області Олексія Юсова, ці агентства йдуть назустріч фіскальним органам і надають запитувану інформацію. Таким чином, поки моряк повернеться з рейсу, податківці встигають зібрати на нього всі дані.
За словами співробітників фіскального відомства, легалізувати свою працю ніколи не пізно. У разі добровільного визнання, нараховується всього лише 170 грн. штрафу за несвоєчасну подачу декларації. Також потрібно буде перерахувати суму податків за весь період роботи за кордоном.
Якщо ж податківці виявлять факт приховування моряком своєї зарплати, то крім податку на доходи фізосіб і військового збору за всі роки роботи він заплатить штраф, в розмірі 25% від всієї нарахованої суми. Також передбачена пеня, яка нараховується за кожний день прострочення. Такі ж санкції передбачені для трудових мігрантів, які працюють за кордоном.
У податковому відомстві також зазначили, що все частіше жителі області, працевлаштовані за кордоном, добровільно подають декларації. У минулому році 132 особи задекларували 22,4 млн. грн. Для моряків і трудових мігрантів Податковим кодексом України передбачено два види податків. Перший – на доходи фізичних осіб. Він становить 18% від суми річного доходу, отриманого моряком або іншою особою, що працює за кордоном. 60% від цієї суми залишається в місцевій громаді, ще 15% – в бюджеті Херсонській області та 25% йдуть в бюджет України. Другий вид – військовий збір. Він становить 1,5% від суми отриманого моряком заробітку за рік.
Якщо моряк претендує на пенсію від рідної держави, йому потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду. Щоб «заробити» пенсію треба щомісячно сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ), сума якого не повинна бути менше мінімального страхового платежу. Зараз це 22% від мінімальної заробітної плати.
Якщо моряк офіційно працевлаштований на закордонному судні і платить податки державі, під прапором якого ходить, він може бути повністю або частково звільнений від оподаткування в Україні. Для цього йому потрібно надати в фіскальні органи відповідні підтверджуючі документи. Однак це стосується тільки тих країн, з якими Україна уклала міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування.
За матеріалами khersondaily.com