ФСБ-шник, який допитував полонених у Білозерській громаді, отримав підозру
Поліція підозрює працівника ФСБ, який влаштовував допити полонених у Білозерській ТГ, у порушенні законів та звичаїв війни та жорстокому поводженню з цивільним населенням. Чоловіку повідомили про підозру у ч.2 ст.28 ч.1 ст.438 КК України заочно.
Про це повідомляє видання “МОСТ“.
Фігуранта цього кримінального провадження звуть Ян Заневський. У приміщенні Білозерського районного суду він проводив допит жінки, яку 13 вересня 2022 року російські військові незаконно полонили. Її схиляли до роботи на окупантів та змушували зняти відео з недостовірною інформацією про білозерчан.
Проте жінка не погоджувалась співпрацювати з росіянами. Після цього ФСБ-шник почав погрожувати їй зґвалтуванням її дочки та побив полонену гумовим кийком.
На наступний день окупанти продовжували залякувати жінку. Так як вона і далі відмовлялась від співпраці, її перевезли до херсонської катівні, що знаходилась у будівлі обласної поліції. На волю полонену випустили 30 вересня.
Також правоохоронцям відомо про інший випадок допиту цивільного Заневським. 15 вересня російські військові викрали чоловіка. Спочатку він перебував у підвалі Станіславської дитячої музичної школи, а згодом потрапив до Білозерського районного суду.
17 вересня полонений побував на допиті у Заневського. Чоловіка теж схиляли до співпраці, вимагали від нього інформацію про українських військових, погрожували тривалим ув’язненням та розстрілом. Так як від співпраці він відмовився, то його теж побили – ногами, гумовим кийком та електричним струмом.
Через катування, які продовжились і 18 вересня, чоловік був змушений погодитись на співпрацю. 19 вересня його відпустили.
- Депутата Херсонської міськради судитимуть за зловживання владою. На посаді директора департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА він ініціював проведення торгів із розробки проєктів землеустрою. Компанія, що стала переможницею, створила проєкти, які було неможливо реалізувати.
- 71-річну мешканку Білозерки підозрюють у колабораційній діяльності. Жінка працювала директоркою місцевого центру зайнятості та працевлаштовувала людей до окупаційних органів влади.
- Колаборантку з Микільського судитимуть за організацію псевдореферендуму. 41-річна зрадниця працювала у “дільничній виборчій комісії”. Вона обходила домівки жителів села, розносила бюлетені.