Сб, 4 Січ 25
7.4°C

Голова Білозерської РДА Віктор Романов про підсумки минулого року та плани на майбутнє

Nataliya Yshko 05 Січня, 2018

На початку нового року ми традиційно замислюємося над подальшими планами, озираючись на попередні надбання та орієнтуючись на найближчі перспективи. Чого чекати у 2018-ому мешканцям Білозерщини, розповів голова райдержадміністрації Віктор Романов:

Вікторе Миколайовичу, які досягнення 2017 року надихають на подальшу роботу?
– Минулий рік був непростим у фінансовому плані, але ми змогли повністю зберегти мережу соціального спрямування. Не зважаючи на фінансові можливості, у звичному режимі працювали медичні заклади, школи, дитячі садки, заклади позашкільної освіти. Крім того, нам вдалося перевиконати районний бюджет на 2,5 мільйони гривень, а в цілому по району перевиконання склало 13 мільйонів гривень, що дало можливість вирішити нагальні проблеми району. Ще одним вагомим досягненням вважаю пожвавлення інвестиційної діяльності щодо впровадження альтернативних видів енергетики. У минулому році виготовлено шість проектів з будівництва сонячних електростанцій, один з яких впроваджено у життя. На завершальній стадії проект з будівництва вітрової електростанції в Олександрівці. Аграрний рік ознаменувався збільшенням зрошувальної площі. Завдяки компанії «АгроДіло» зрошувальні землі на території Киселівської сільської ради розширилися на 1200 га. До визначних подій минулого року належить і будівництво п’яти кілометрів автошляху Білозерка-Станіслав. Вартість проекту – 33 мільйони гривень, 3,5 з яких – з районного бюджету.
Успішним 2017 рік став і на спортивній ниві. За кошти районного бюджету відремонтовані спортивні зали у Білозерській багатопрофільній гімназії, школі і будинку культури у Благодатному. За сприяння голови облдержадміністрації Андрія Гордєєва у трьох сільрадах з’явилися спортивні майданчики зі штучним покриттям. Завдяки підтримці депутата облради Юрія Сидорця введено в експлуатацію футбольне поле у Велетенському. Також повністю виконанні завдання Генерального штабу Збройних Сил України по чергових призовах на строкову військову службу, а контракти з ЗСУ підписали 72 мешканці району.
Після створення Білозерської і Станіславської ОТГ власні доходи районного бюджету скоротяться майже на третину. Які наслідки потягне за собою зменшення надходжень?
– У 2017 році доходи районного бюджету склали 68 мільйонів гривень, у наступному плануємо отримати 44. Звісно, нам доведеться економити, але не думаю, що це катастрофічно. Можливо, виникне необхідність в оптимізації малокомплектних шкіл… Беззаперечно маємо закрити захищені статті видатків – заробітну плату й енергоносії, інші питання сподіваємося вирішити за рахунок перевиконання бюджету і вільних залишків. Крім того, новостворені ОТГ теж фінансуватимуть освіту, медицину, культуру, тож люди залишаться з роботою, а населення і надалі отримуватиме послуги. 
Питання пільгового перевезення окремих категорій громадян завжди викликало чимало дискусій серед депутатів районної ради і сільських голів. У цьому році район не в змозі фінансувати пільгові перевезення.
– Враховуючи зменшення дохідної частини районного бюджету нам довелося прийняти відповідне рішення. Сьогодні долю пільгового перевезення вирішує кожна окрема громада. Не менш проблематичним для району і сільських рад залишається питання фінансування дошкільної освіти, але тут варіантів немає – як і в попередні роки, будемо вирішувати спільними зусиллями.
Не виключено, що у найближчі роки добровільний характер об’єднання громад змінить законодавчо закріплена норма щодо впровадження нового адміністративно-територіального устрою держави. Які тенденції у районі в плані створення нових ОТГ?
– Ні для кого не секрет, що об’єднуватися потрібно довкола самодостатніх громад, адже бідний з бідним багатим не стане. Фінансово потужними сьогодні у районі залишаються Посад-Покровська, Чорнобаївська, Токарівська, Дніпровська сільські ради, які можуть стати окремими самодостаніми громадами. Особливої активності у процесі об’єднання сільські ради не виявляють, але, думаю, що 2018 рік стане у цьому питанні переломним.
Майже 30% зведеного районного бюджету йде на фінансування освітньої галузі. Чи зміняться пріоритети у 2018 році?
– Сьогодні держава приділяє освіті особливу увагу, як у питанні покращення якості навчання, так і в оплаті вчительської праці. Розвиток освіти залишиться одним з головних напрямків нашої роботи. 2018 рік спрямований на подальше підвищення рівня інклюзивної освіти. Білозерщина в цьому плані не пасе задніх. У минулому році ми освоїли 200 тисяч гривень бюджетних коштів, частину з яких витратили на навчання для дітей із вадами здоров’я. В районі діє одинадцять класів з відповідною формою навчання. Завдяки державній підтримці плануємо розвивати цей напрямок роботи і у поточному році.
Що чекає на районну медицину в процесі децентралізації і галузевої реформи?
– У бюджеті на 2018 рік первинна ланка медицини району забезпечена лише на півроку, оскільки з 1 липня Кабмін планує запустити медичну реформу. Сподіваємося, успішну. Крім того, у бюджеті передбачене солідне фінансування на покращення матеріально-технічного стану закладів первинної ланки медицини. Ще одним позитивним моментом для пацієнтів стане реалізація державної програми «Доступні ліки», яка охоплюватиме три напрямки підтримки хворих. А от питання з подальшою долею районної лікарні поки що відкрите. Сьогодні ми намагаємося вжити усіх заходів задля збереження закладу.
Не зважаючи на перестороги і традиційні українські забобони, поділіться планами на наступний рік…
– У планах – подальший розвиток Білозерщини. Зокрема, продовжиться робота щодо капітального ремонту доріг. Ми одними з перших подали на область три проекти на відновлення проблемних ділянок автошляхів. Перш за все пропонуємо відремонтувати вісім кілометрів автошляху від с.Розливу до Надеждівки, загальна вартість проекту 56 мільйонів гривень. На другій сходинці – продовження ремонту дороги від Білозерки до Станіславу (ще 5 кілометрів вартістю 22 мільйони гривень). Третій проект – капремонт дороги від Надеждівки до М-14 вартістю 31 мільйон гривень. У всіх трьох проектах 10% має надійти з районного та сільських бюджетів. Ще один проект на капремонт автодороги М-14-Східне протяжністю 22 кілометри підготувала Музиківська ОТГ. Побачимо, які з них підтримає область. Також продовжимо працювати над покращенням якості медичного обслуговування населення, соціального захисту, розвитку сільського господарства і залучення іноземних інвестицій.

Джерело: Білозерська РДА

Nataliya Yshko

Статті автора