Вт, 7 Січ 25
8.7°C

Голова райдержадміністрації Андрій Неделько дав інтерв’ю місцевому часопису «Придніпровська зірка»

Наталія Свирида 16 Грудня, 2019

Андрій Неделько: «Перспектива Білозерщини – у децентралізації, залученні інвестицій і відновленні зрошення».

Наприкінці листопада Білозерську районну державну адміністрацію очолив Андрій Миколайович Неделько. Після знайомства з коллективом керівник взявся за аналіз проблемних питань району і пошук шляхів їхнього подальшого вирішення. Про перші кроки на новій посаді, погляди, переконання і найближчі плани у роботі – наша розмова з новопризначеним очільником райдержадміністрації:

 Андрію Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про себе: звідки родом, який професійний шлях.

– Народився і живу у Комишанах. Закінчив місцеву школу, потім – Херсонський аграрний інститут. Наступні три роки пов’язані із Херсонським інститутом зрошувального землеробства, де я проходив аспірантуру. З 2005 року працював у Головному управлінні агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації, починав провідним спеціалістом, а з 2012 року обіймав посаду заступника директора Департаменту агропромислового розвитку.

Влітку цього року подав свою кандидатуру на посаду голови Білозерської райдержадміністрації. В рамках проекту LIFT пройшов тестування і співбесіди, потім мою кандидатуру погодив Кабмін, а наприкінці листопада указом Президента мене призначили головою райдержадміністрації. Роботу на новій посаді розпочав зі знайомства з інфраструктурою району, мешканцями громад і колегами, серед яких багато високопрофесійних спеціалістів.

 Зазвичай зі зміною керівництва районного рівня кадрові перестановки відбуваються і в структурних підрозділах райдержадміністрації та районних службах.

– Вони дійсно будуть, але незначні, тим паче, що з нового року, згідно із законом, штат райдержадміністрацій і так суттєво скорочується. Ціную високий професіоналізм і навіть за два тижні побачив справжніх фахівців. Їм точно не варто хвилюватися за роботу.

 До голови райдержадміністрації звертаються за вирішенням питань з різних сфер життя. Що для Вас у пріоритеті?

– Звісно, це питання соціального захисту населення, освіти і медицини. Особливої уваги потребують люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, мають серйозні недуги, особливо діти.

Сьогодні я продовжую знайомитися із ситуацією в освіті й медицині, відвідую заклади охорони здоров’я, нещодавно побував у Чорнобаївському навчально-виховному комплексі і Токарівській школі. У подальшому планую завітати до кожної сільської ради району.

– Якщо говорити про здоров’я мешканців Білозерщини, для його збереження потрібне якісне медичне обслуговування. Проте сьогодні зайшла мова про можливе закриття ФАПів, фінансування яких з державного бюджету на наступний рік не передбачене.

– У понеділок в райдержадміністрації відбулася нарада із сільськими головами з приводу перспектив сільської медицини. За її результатами прийняте рішення про співфінансування ФАПів із районного і місцевих бюджетів. На перший квартал 2020 року ми запланували 600 тисяч гривень на утримання пунктів, половина з яких – кошти з райбюджету. Розуміємо, що сільські медичні заклади виконують дуже важливу місію у громадах, тож їхнє збереження вкрай необхідне для населення.

– А яка Ваша думка з приводу можливої оптимізації малокомплектних шкіл?

– Переконаний, що у питанні освіти треба думати не про кількість, а про якість. Кожні свідомі батьки зацікавлені, щоб їхня дитина отримала міцні знання, навчалася у сучасних класах, мала можливість розкрити таланти. Подивіться на розвинені країни, у них немає малокомплектних шкіл, адже це нераціонально і неефективно. Після завершення децентралізації об’єднаним територіальним громадам, скоріш за все, доведеться приймати відповідні рішення.

– А коли завершиться децентралізація?

– Сьогодні на рівні області затверджений перспективний план адміністративно-територіальної реформи, згідно з яким, окрім існуючих Білозерської, Музиківської і Станіславської ОТГ, повинні з’явитися Дар’ївська і Чорнобаївська громади. Завершити процесс децентралізації повинні до кінця наступного року, після низки законодавчих змін. Зворотного шляху не існує.

– Херсонська область і Білозерщина зокрема – аграрний регіон. Як підвищити його потенціал?

– Херсонщина – зона ризикованого землеробства, тож перспектива регіону – за відновленням зрошення, залученням інвестицій. Думаю, відкриття ринку землі змінить ситуацію на краще. Сподіваюся, що до жовтня депутати удосконалять відповідний закон і ми вийдемо на новий етап земельних відносин.

– Успішність залучення інвестицій залежить від багатьох чинників, у тому числі і від розвитку інфраструктури. Невід’ємна складова інвестиційної привабливості – впорядковані автошляхи. Які кроки здійснює райдержадміністрація у цьому напрямку?

– Наразі ми підготували і подали на область проекти на ремонт п’яти найбільш проблемних ділянок автошляхів на Білозерщині. Сподіваємося, нас підтримають.

– Сьогодні Україна продовжує свій шлях до європейського майбутнього. Чи була у Вас можливість особисто познайомитися із життям за кордоном?

– У минулому році, в рамках робочого візиту, я побував у Фінляндії. Це дивовижна країна, яка вражає своєю природою і дбайливим ставленням до неї, чистотою, розвиненою інфраструктурою і добробутом громадян. Там чудові дороги, сучасний громадський транспорт і відповідальні люди. Під час візиту до заводу з виробництва сільгосптехніки запам’яталася інформація з приводу ставлення місцевих до збереження природних ресурсів. Після вирубки лісу з промисловою метою поряд з кожним спиляним деревом фіни садять молоде.

На вулицях тут не видно поліцейських, адже скрізь встановлені камери відеоспостереження. Одним словом – порядок, до якого ніяк не можуть привчитися деякі українці.

– Незабаром новорічні і різдвяні свята. Який для Вас ідеальний Новий рік?

– Новий рік і Різдво – сімейні свята. Протягом багатьох років ми святкуємо їх у колі рідних і близьких. Маємо свого досвідченого Діда Мороза, який ретельно маскується від дітей. Завжди хочеться бути чарівником для своїх доньок, бачити їх щасливими і успішними в рідній країні.

Джерело: Білозерська РДА

Наталія Свирида

Статті автора